Prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma wyzwaniami. Jednym z nich może być zgromadzenie środków na dalszy rozwój naszego biznesu lub przetrwanie trudniejszego okresu. W tej sytuacji warto sięgnąć po pomocną dłoń i skorzystać z państwowych programów wsparcia finansowego.
Czy każdy przedsiębiorca może otrzymać dofinansowanie ze środków publicznych? W jakich formach możliwe jest to wsparcie? Które finansowania są najkorzystniejsze z punktu widzenia przedsiębiorstw? Oraz na jakie formy wsparcia mogą liczyć firm z branży prawnej?
Na te i wiele innych pytań odpowie dr Adam Andrzej Zając - doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. Rozmowę poprowadzi dr Dariusz Kowalski - prawnik, ekonomista, radca prawny, wykładowca na Uniwersytecie SWPS.
Gość
dr Adam Andrzej Zając - doktor nauk społecznych w dyscyplinie ekonomia i finanse. W pracy naukowej specjalizuje się w finansach przedsiębiorstw i bankowości. Autor lub współautor publikacji z zakresu finansów, bankowości, gwarancyjnych instrumentów finansowych. Zawodowo związany z sektorem bankowym, w trakcie swojej dotychczasowej kariery realizował projekty związane m.in. z wdrażaniem instrumentów finansowych w instytucjach finansowych, analiz sektorowych oraz projektowaniem procesów związanych z zarządzaniem relacją z klientem i wsparciem procesów sprzedażowych.
Prowadzący
dr Dariusz Kowalski – prawnik, ekonomista, radca prawny. Naukowo zajmuje się prawem gospodarczym i finansowym. Zawodowo związany z Bankiem Gospodarstwa Krajowego w którym kilkanaście lat pracował na stanowiskach eksperckich. Był odpowiedzialny za koordynację prawną projektów: JEREMIE, JEREMIE 2, Instrumenty Zwrotne – PO RPW, PO IR (Fundusze Funduszy: KOFI, Biznest, Starter i Otwarte Innowacje). Programy te związane są ze wsparciem finansowym przedsiębiorstw w formie instrumentów zwrotnych, np. kredytów, poręczeń czy inwestycji o charakterze kapitałowym. Uczestnik grup roboczych przy Rzeczniku MŚP, Związku Banków Polskich, ministerstwach czy organizacjach branżowych. Autor artykułów naukowych z zakresu przedsiębiorczości i prawa finansowego, publikowanych m.in. przez Najwyższą Izbę Kontroli, Szkołę Główną Handlową, Uniwersytet Warszawski, Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz inne ośrodki naukowe i badawcze w kraju i na świecie. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z prawa instrumentów finansowych, prawa zamówień publicznych, przedsiębiorczości i wstępu do prawoznawstwa.
Kontakt
Marta Brzezińska
e-mail: [email protected]