Jednym się wydaje, że nie mogą funkcjonować bez niego, drugim – że przez niego. Stres. Nie unikniemy go w pracy, choćbyśmy stronili od kontaktu z innymi pracownikami i zapętlali w słuchawkach relaksujący biały szum. Zawsze dościga nas moment, kiedy prezentacja dla międzynarodowego grona odbiorców jest oflagowana terminem ASAP, a obowiązki spiętrzają się do wysokości drapacza chmur. Gdy włącza Ci się w pracy tryb awaryjny z kategorii: „czy leci z nami pilot?”, warto zadać sobie pytanie, czy stresowanie się każdym zadaniem od przełożonego istnieje w zakresie naszych obowiązków, a potem zastosować kilka technik, które pomogą rozładować napięcie. Zapraszamy na kolejny webinar Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Gościem dr. Adama Kowalika będzie Sławomir Prusakowski, wykładowca i trener.
Obowiązują zapisy. W czasie spotkania każdy uczestnik może zadawać pytania!
Podczas webinaru
- przedstawimy, czym jest stres, dlaczego go odczuwamy, jaką rolę pełni w codziennym życiu,
- omówimy, jak rozpoznać, kiedy stres zaczyna być szkodliwy,
- damy wskazówki menedżerom i pracownikom, i podpowiemy, jak przeciwdziałać nadmiernemu, długotrwałemu stresowi w środowisku pracy,
- zaproponujemy praktyczne sposoby radzenia sobie ze stresem i sytuacjami stresowymi,
- odpowiemy na pytania zadane przez osoby uczestniczące w spotkaniu.
Gość
Sławomir Prusakowski
Psycholog, nauczyciel akademicki, doradca. Trener biznesu. Przeprowadził ponad 10 000 godzin szkoleń, w tym ponad 1000 godzin treningów interpersonalnych (Bussiness-Relation Group Coaching), dla takich firm jak: PWC, Grupa Żywiec, BPH, Bank Zachodni WBK, EricPol, Tauron. Posiada uprawnienia II stopnia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego do prowadzenia treningów interpersonalnych. Współpracuje z wieloma organizacjami prowadzącymi szkolenia oraz uczelniami. Laureat nagród za działalność prospołeczną (m.in. PolCul). Od 12 lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS – obecnie jako praktyk prowadzi zajęcia z zakresu umiejętności społecznych.
Prowadzący
dr Adam Kowalik
Doradca, trener, menedżer, analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie praktycznych szkoleń i warsztatów. Prowadzi zajęcia na studiach MBA. Stosuje metody tzw. „active learning”, prowokuje uczestników zajęć do krytycznego myślenia. Tworzy programy rozwojowe dla menedżerów (executive education).
Termin i miejsce
29 sierpnia 2019 r.
godz. 19.00, online