Na warsztat pracy lidera składają się narzędzia nie tylko związane z kontrolowaniem procesów, mierzeniem wyników i zarządzaniem stanowisk. To również skuteczne posługiwanie się umiejętnościami miękkimi, a pośród nich szczególnie jedną, której ważność podkreśla się współcześnie. Chodzi mianowicie o elastyczność w działaniu i chęć ciągłego doskonalenia się. Jak zostać liderem i rozwijać się jako lider? Jakie narzędzia zarządzania ludźmi mamy do dyspozycji? Skąd czerpać wiedzę i inspiracje, by stać się dobrym liderem? I w końcu – czemu ten rozwój ma służyć? Gościem dr. Adama Kowalika, kierownika kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS, będzie tym razem Zofia Dzik – inwestorka, innowatorka, CEO Instytutu Humanites, członkini rad nadzorczych, m.in. PKP CARGO S.A. i CCC S.A.
Webinar jest bezpłatny, obowiązują zapisy. W czasie spotkania każdy uczestnik może zadawać pytania!
Podczas webinaru
- zastanowimy się, czym współcześnie jest rozwój i z jakimi problemami stykają się najczęściej liderzy, zarówno początkujący, jak i doświadczeni,
- zderzymy stereotypowe przekonania na temat rozwoju zawodowego z wiedzą o tym, jak rozwija się człowiek,
- omówimy skuteczne narzędzia zdobywania wiedzy, doświadczenia i pracy nad samorozwojem,
- damy wskazówki, jak świadomie doświadczać i wyciągać wnioski oraz kierować działaniami,
- powiemy, co nie służy rozwojowi i jakich błędów unikać,
- rozważymy, jak można korzystać z doświadczeń w działalności w obszarach pozazawodowych i prospołecznych – uczestnictwa w kulturze, wspólnotach społecznych, z własnych pasji i zainteresowań,
- odpowiemy na pytania zadane przez osoby uczestniczące w spotkaniu.
Gość
Zofia Dzik
Innowator, inwestor, przedsiębiorca, doświadczony C-Level menedżer. Pionier rynku FinTech w obszarze direct w CEE (m.in. CEO TU Link4 S.A., przewodnicząca rady nadzorczej Intouch Strachovanie w Rosji), fundator Instytutu Humanites – think & do tank w zakresie wielowymiarowego rozwoju człowieka, Spójnego Przywództwa i kapitału społecznego, łączący tematykę Człowieka i Technologii – m.in. organizator corocznych konferencji dla liderów biznesu z obszaru Przywództwa oraz Człowieczeństwa i Technologii. Mentor (m.in. programy MIT), juror, członek John Maxwell Team, autorka Modelu Spójnego Przywództwa, założyciel i dyrektor Akademii Przywództwa Liderów Oświaty, która zapoczątkowała temat przywództwa w edukacji w Polsce (aplo.pl). Członek rad nadzorczych spółek giełdowych (obecnie Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej BRW S.A., CCC S.A., PKP CARGO S.A. i Rubber Sanok S.A.), członek Rady Ekspertów Forum Rad Nadzorczych przy GPW. Żona, matka trzech synów, lubiąca wędrówki przez pustkowia.
Prowadzący
dr Adam Kowalik
Doradca, trener, menedżer, analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie praktycznych szkoleń i warsztatów. Prowadzi zajęcia na studiach MBA. Stosuje metody tzw. „active learning”, prowokuje uczestników zajęć do krytycznego myślenia. Tworzy programy rozwojowe dla menedżerów (executive education).
Termin i miejsce
26 września 2019 r.
godz. 19.00, online