Rozwijamy swój warsztat pracy przez szkolenia, studia, niezmiennie szukamy wiedzy i inspiracji. Jak się okazuje, jednym z najbardziej wartościowych motorów rozwoju jest nauka przez doświadczenie oraz od osób, z którymi pracujemy. O tym, jak czerpać od swoich szefów i współpracowników dyskutować będą: prowadzący webinar dr Adam Kowalik, kierownik kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS, i Katarzyna Czayka-Chełmińska – prezeska Fundacji Szkoła Liderów.
Webinar jest bezpłatny, obowiązują zapisy. W czasie spotkania każdy uczestnik może zadawać pytania!
Podczas webinaru
- zastanowimy się, w jaki sposób szef uczy swój zespół, a w jaki sposób zespół uczy szefa,
- jak można się uczyć przez wspólną pracę,
- podpowiemy, jakie warunki sprzyjają lub nie sprzyjają dzieleniu się wiedzą i doświadczeniami,
- omówimy, czym różni się rola szefa-coacha od szefa-mentora czy szefa-mistrza oraz w jakich sytuacjach i w jakim celu warto wchodzić w te role,
- porozmawiamy o nawykach polskich szefów i pracowników,
- odpowiemy na pytania uczestników spotkania.
Gość
Katarzyna Czayka-Chełmińska
Prezeska Fundacji Szkoła Liderów, związana z organizacją od 1995 r. Początkowo trenerka facylitacji, pracy z grupą i negocjacji. Przekonana przez prof. Pełczyńskiego, założyciela Szkoły Liderów, że jakość przywództwa to kwestia kluczowa, na stałe związała się z tą organizacją. Współtworzy programy rozwoju liderów, rozwija unikalną metodę tutoringu. Miała wpływ na rozwój mediacji rodzinnej w Polsce, kierowała Stowarzyszeniem Mediatorów Rodzinnych. Przywództwem zajmuje się przede wszystkim praktycznie – pełniąc rolę lidera i towarzysząc w rozwoju już kilkuset liderom życia publicznego.
Prowadzący
dr Adam Kowalik
Doradca, trener, menedżer, analityk. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie konkurencyjnym i rynkowym, symulacjach strategicznych (strategy wargame), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Swoją wiedzą dzieli się w trakcie praktycznych szkoleń i warsztatów. Prowadzi zajęcia na studiach MBA. Stosuje metody tzw. „active learning”, prowokuje uczestników zajęć do krytycznego myślenia. Tworzy programy rozwojowe dla menedżerów (executive education).
Termin i miejsce
22 października 2019 r.
godz. 19.00, online