Ekonomia współdzielenia – to do niedawna mało znany i dość trudny do zastosowania model biznesowy, z którego korzystały tylko nieliczne przedsiębiorstwa. Dzisiaj tzw. sharing economy, polegający na pożyczaniu i wymianie dóbr na określony czas, postrzegane jest jako kierunek rozwoju wielu przedsięwzięć. Na czym polegają procesy, w których współwytwarza się w firmie wartości? Dlaczego są w stanie wpływać na życie jednostek? Jak budować biznes oparty na wspólnych wartościach? Podczas webinaru postaramy się wyjaśnić znaczenie fenomenu sharing economy wynikającego z globalnych zmian technologicznych i społecznych.
Gościem spotkania będzie wybitny ekonomista prof. Jerzy Hausner, a rozmowę z nim poprowadzi Jan Gargul z Uniwersytetu SWPS.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każda osoba uczestnicząca może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy.
Tematyka
Podczas webinaru odpowiemy na pytania:
- Czym jest ekonomia współdzielenia?
- Jak znaczące jest dziś to zjawisko i co ma wspólnego z odpowiedzialnością społeczną przedsiębiorcy?
- Jaka zmiana w społeczeństwie sprawia, że ekonomia wartości i współdzielenia jest coraz bardziej powszechna?
- Jak sharing economy koresponduje z koncepcją Firma-Idea i nowym podejściem do wartości w biznesie?
- W jaki sposób budować firmę opierającą się na wartościach? Od czego zacząć?
- W jaki sposób wprowadzać zmiany w już istniejących firmach i czy zawsze jest to możliwe?
Odpowiemy również na pytania uczestników.
Gość
prof. Jerzy Hausner
Profesor doktor habilitowany nauk ekonomicznych, profesor zwyczajny, pracownik Katedry Polityk Publicznych (Kolegium Gospodarki i Administracji Publicznej, Instytut Polityk Publicznych i Administracji) Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, społeczny Pełnomocnik Rektora ds. Kultury i Sportu. Doktor honoris causa SGH. Członek Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Członek Rady Polityki Pieniężnej (kadencja 2010–2016). Członek Komitetu Nauk Ekonomicznych PAN. Od 2015 r. członek Polskiego Komitetu do spraw UNESCO. Przewodniczący Rady Programowej Open Eyes Economy Summit. Od 2018 r. członek High Level Industrial Roundtable „Industry 2030”. Członek Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (2018–2022). Członek Korespondent Polskiej Akademii Umiejętności. Laureat Nagrody Kisiela.
Prowadzący
Jan Gargul
Student II roku na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS. Interesuje się psychologią samorozwoju. Tworzy TheFutureAndMe.com – podcast poświęcony zmianom na świecie i kompetencjach, w które warto inwestować. Uwielbia angażować się w projekty, które mogą stanowić dobrą bazę pod budowę przedsiębiorczych inicjatyw.
Termin i miejsce
4 marca 2020 r. (środa)
godz. 12.00, online
Kontakt
Anna Łagowska
e-mail: [email protected]