Wpływowe umysły świata biznesu bardzo wyraźnie nawołują do działań promujących wymianę poglądów i dzielenie się doświadczeniami. Liderzy oraz osoby odpowiedzialne za najważniejsze decyzje na poziomie globalnym i krajowym, łącząc swoje siły mogą zmienić bardzo wiele. Zanim jednak liderzy staną się liderami, przechodzą pewną ścieżkę. Uczą się zasad współpracy i synergii w ramach swoich wcześniejszych doświadczeń. Wspólnie z gościem webinaru - Piotrem Dziwokiem, Prezesem Zarządu Shell Polska, poruszymy tematykę związaną z networkingiem oraz wartością, jaką niesie za sobą współpraca, wymiana informacji oraz synergia. Jak budować i rozwijać relacje już na początku własnej kariery? Dlaczego tak łatwo nam zrozumieć korzyści płynące ze współpracy, ale tak trudno ją czasem wprowadzić w życie? Czy współdziałanie zawsze przynosi korzyści? Jak budować swój wizerunek, by być zapraszanym do kooperacji? Tego dowiemy się podczas spotkania, które poprowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny.
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Gość
Piotr Dziwok
Piotr Dziwok jest prezesem zarządu Shell Polska od 2011 r. Swoją międzynarodową karierę zawodową rozwijał na stanowiskach w Polsce, Ameryce Południowej i Rosji, zasiadając lub prowadząc zarządy firm w tych krajach. Absolwent Politechniki Moskiewskiej, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Katowicach. Ukończył elitarny program menadżerski MBA w Carlson School of Minnesota. Za jego kadencji Spółka Shell znacząco poprawiła wyniki finansowe, przejęła konkurencyjną sieć stacji, została dostawcą gazu ziemnego do Polski oraz otworzyła pierwsze stacje LNG w Polsce. Obroty firmy osiągnęły 2.5 miliarda dolarów rocznie, a zatrudnienie wzrosło do 5.000 pracowników w biurach i 4.000 na stacjach. Firma trzykrotnie otrzymała nagrodę Great Place to Work a większość pracowników firmy, jak i managerów na najwyższych stanowiskach zaczęły stanowić kobiety. Tym samym szacunek dla różnorodności stał się istotną wartością firmy.
Prowadząca
dr Magdalena Łużniak-Piecha
Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.
Termin i kontakt
21 stycznia 2022 r., godz. 17.00–18.00
online
Marta Brzezińska
e-mail: [email protected]