Zarządzanie zmianą jako proces to dla jednych niezbędny element rozwoju organizacji, a dla innych - wyzwanie pełne niepewności. Tymczasem, jak pokazują obserwacje rynkowe, coraz więcej firm na świecie uznaje elastyczność i adaptację do zmian za klucz do sukcesu. Nie jest tajemnicą, że zarządzanie zmianą często wiąże się z koniecznością balansowania między potrzebami pracowników a celami biznesowymi. Jednak równie często decyzje o zmianach wynikają z zewnętrznych czynników, takich jak nowe technologie, zmiany rynkowe czy presje społeczne. Dlatego istotne jest zrozumienie, jak zarządzać tym procesem efektywnie, akceptując jego złożoność i dynamikę.
Jakie są przyczyny zmian w organizacjach i jakie wyzwania niesie ze sobą zmieniające się środowisko biznesowe? W jaki sposób zarządzanie zmianą łączy się z procesem transformacji organizacyjnej? Czym różni się zarządzanie zmianą od zarządzania projektem i jakie ma to znaczenie dla efektywności przedsięwzięć? Jak zarządzanie zmianą wpływa na różnorodność w miejscu pracy i jakie są najnowsze trendy w tej dziedzinie? Na te i inne pytania odpowie Paweł Bojarski, który związany jest z międzynarodowymi korporacjami od kilkunastu lat. Prowadzącą rozmowę będzie dr Justyna Sarnowska, ekspertka w dziedzinie zarządzania. W rozmowie poruszane zostaną kluczowe aspekty zarządzania zmianą, oferując cenne wskazówki i perspektywy dla liderów i menedżerów dążących do skutecznego prowadzenia swoich organizacji przez procesy zmian.
Spotkanie będzie realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania.
Cykl „HR bez tajemnic”
Ludzie to podstawa każdej organizacji, a dobry pracownik to prawdziwy skarb. Zarządzanie ludźmi stawia wiele wyzwań – zarówno przed menedżerami, sprawującymi pieczę nad swoimi zespołami, jak i przed działami HR oraz rekruterami, którzy odpowiadają za pozyskiwanie talentów do firm. W cyklu „HR bez tajemnic” Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS rozmawiamy o dobrych praktykach w szeroko pojętych działaniach HR, które pomogą dobrać odpowiednie strategie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Doświadczenie naszych gości, wieloletnich ekspertów branży HR, pozwoli na poszerzenie oraz usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy w tej dziedzinie i obejmuje takie tematy, jak: rekrutacja, zarządzanie zespołami, motywacja pracowników, employer branding i wiele innych.
Gość
Paweł Bojarski
Absolwent Uniwersytetu SWPS, który związany jest z międzynarodowymi korporacjami od kilkunastu lat. Łączy on zarządzanie procesami HR z zarządzaniem zmianą w oparciu o ład korporacyjny. Posiada doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, o różnorodnych kulturach organizacyjnych. Ma uprawnienia MBA w obszarze HR.
Prowadząca
dr Justyna Sarnowska-Wilczyńska
Socjolożka, adiunkt w Instytucie Nauk Społecznych, koordynatorka Ośrodka Młodzi w Centrum LAB, absolwentka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. W 2018 roku obroniła rozprawę doktorską „Socjalizacyjna rola migracji międzynarodowych w procesie wchodzenia na rynek pracy”, za którą otrzymała wyróżnienie w konkursie im. Joanny Matejko organizowanym przez Komitet Badań nad Migracjami PAN i Fundację Ośrodek Badań nad Migracjami. Jest badaczką w projekcie „ULTRAGEN: Wchodzenie w dorosłość w czasach ultra-niepewności: międzypokoleniowa teoria «rozedrganych» tranzycji”. Była badaczką w projektach finansowanych ze środków Narodowego Centrum Nauki: „Paczki przyjaciół & migracje. Przejścia młodych z edukacji na rodzimy i zagraniczny rynek pracy: rola lokalności, grupy rówieśniczej i nowych mediów” oraz „CEEYouth: Badanie porównawcze młodych migrantów z Polski i Litwy w kontekście Brexitu”.
Termin i miejsce
24 stycznia 2024 r.
godz. 18.00–19.00, online
Kontakt
Marta Brzezińska
e-mail: [email protected]