To nasza misja, by dobrze zbadane i zaprojektowane innowacje służyły człowiekowi i poprawiały jakość życia. Dlatego rozwinęliśmy ofertę studiów o praktyczne studia Psychologia i informatyka ze specjalnościami UX research & design oraz Artificial Intelligence – psychologia sztucznej inteligencji. Cieszymy się, że przy tym projekcie rozpoczyna z nami współpracę CodersLab, jedna z największych i najbardziej doświadczonych szkół programowania w Polsce. Jej działania będą dotyczyć również rozwoju innych kierunków, które w przyszłości pojawią się w ofercie Uniwersytetu.
Eksperci i szkoleniowcy z CodersLab poprowadzą na kierunku Psychologia i informatyka wybrane zajęcia fakultatywne, dotyczące m.in. praktycznej nauki programowania. Przygotowali oni również specjalną ofertę kursów przeznaczoną dla studentów i pracowników naszego Uniwersytetu.
Psychologia i informatyka – humanizowanie technologii
Już kilka lat temu podjęliśmy wyzwanie humanizowania technologii. Dlatego w naszej ofercie od dawna są takie kierunki, jak: Projektowanie interakcji człowiek-technologia, Creative Coding, MBA – Innovation and Data Analysis czy studia School of Form kształcące projektantów.
Nowy kierunek studiów Psychologia i informatyka jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku pracy, na którym poszukiwani są specjaliści łączący kompetencje analityczne, technologiczne i informatyczne z umiejętnościami społecznymi oraz rozumieniem procesów psychologicznych i społeczno-komunikacyjnych.
- Na specjalności UX research & design będzie można poznać najnowsze trendy w User Experience, czyli projektowaniu usług i produktów cyfrowych odpowiadających na potrzeby użytkowników.
Jesteśmy pionierami w edukacji w obszarze User Experience i od wielu lat współtworzymy ten rynek w Polsce. Według badania branży UX* z 2018 r. 74 proc. specjalistów z wykształceniem kierunkowym to absolwenci naszej uczelni. (*I. Mościchowska, J. Rutkowska, T. Skórski,„Experience & Product Design w Polsce 2018”, vol. 5, 1–57, 2018).
- Absolwent Artificial Intelligence – psychologii sztucznej inteligencji będzie mógł zawodowo zostać trenerem sztucznej inteligencji lub młodszym programistą Python. Te studia wprowadzą zarówno w świat mechanizmów funkcjonowania ludzkiej psychiki, jak i AI, Data Science czy Machine Learning.
Bardzo się cieszę na współpracę Uniwersytetu SWPS z CodersLab, a zwłaszcza na kursy z Trendów technologicznych oraz Web Developmentu, które przygotowaliśmy specjalnie dla studentów Uniwersytetu. Chcemy im przekazać jak najwięcej wiedzy o tym, jak zmieni się otaczająca nas rzeczywistość, jak działają nowe technologie, jakie wiążą się z nimi trendy, a także jak wykorzystać je dla siebie.
Marcin Tchórzewski – CEO & Founder CodersLab
CodersLab – wiodąca szkoła IT
CodersLab od wielu lat jest liderem na rynku szkoleń IT i programowania. To pierwsza i największa szkoła IT w Polsce. Ma duże doświadczenie w edukacji – uczy adeptów informatyki od 7 lat, a liczba jej absolwentów sięgnęła już 5000 osób. Co ważne, ponad 80 proc. z nich znalazło pracę w IT. CodersLab stawia na dostosowywanie swojej oferty do rynku, aby w możliwie najkrótszym czasie umożliwić swoim klientom realną zmianę zawodową.
Marcin Tchórzewski, CEO & Founder CodersLab, przyznaje, że bardzo się cieszy na współpracę Uniwersytetu SWPS z CodersLab: – A zwłaszcza na kursy z Trendów technologicznych oraz Web Developmentu, które przygotowaliśmy specjalnie dla studentów Uniwersytetu. Chcemy im przekazać jak najwięcej wiedzy o tym, jak zmieni się otaczająca nas rzeczywistość, jak działają nowe technologie, jakie wiążą się z nimi trendy, a także jak wykorzystać je dla siebie – mówi Marcin Tchórzewski.
Szkolenia dla społeczności Uniwersytetu
Cykl zajęć z Trendów technologicznych będzie dotyczyć takich zagadnień, jak: sztuczna inteligencja, blockchain, kryptowaluty czy wirtualna rzeczywistość. Za każdym z tych pojęć stoją technologie, które wejdą do powszechnego użycia w ciągu najbliższych kilku lat. Warto więc być przygotowanym na nadchodzącą zmianę, by móc wykorzystać wiedzę o trendach technologicznych w przyszłości.
Web Development to spotkania online w formie warsztatów, podczas których będzie można nauczyć się tworzenia stron internetowych. Ta umiejętność przyda się osobom zainteresowanym przede wszystkim marketingiem internetowym, grafiką czy stworzeniem własnej firmy. Podczas szkolenia będzie można zbudować własną stronę www.
Wykłady przeznaczone są dla każdego studenta, niezależnie od posiadanej wiedzy z IT.
Więcej informacji na stronie https://swps.coderslab.pl/.