- https://itunes.apple.com/pl/podcast/kobiece-wn%C4%99trze-oraz-sztuka-budowania-relacji-dr-joanna/id1437994794?i=1000423535155&l=pl&mt=2
- https://open.spotify.com/episode/1GtGfbpgA6InQDYXsIqZMz
- https://soundcloud.com/swpspl/kobiece-wnetrze-oraz-sztuka-budowania-relacji-wyklad-dr-joanny-heidtman-i-jacka-maslowskiego
- https://lectonapp.com/audiobook/a425e76d-7fbb-49ba-ad9a-569ddd1624fe
Ideały kobiecości – narzucone, a może wrodzone, wymyślone, a może czasem wpajane nam wraz z wychowaniem. Czy istnieje kobiecość, która jest poza społecznym standardem? Co warunkuje kobiecość – biologia, wychowanie, kultura? Czy to, co nazywamy kobiecością istnieje bez tego, co nazywamy męskością we współczesnym świecie? Czy kobiecość ulega zmianie, kiedy kobieta jest sama, w relacji z mężczyzną, w gronie tylko kobiecym? Czy bycie matką, żoną, to także wymiary kobiecości, czy raczej pozostają z nimi w opozycji? Dlaczego w życiu gubimy naszą kobiecość i co sprawa, że znowu czujemy się kobietami? Na powyższe tematy dyskutowali psycholog i socjolog dr Joanna Heidtman oraz Jacek Masłowski – filozof, psychoterapeuta, coach.
O prelegentach
dr Joanna Heidtman - psycholog i socjolog, doktor nauk humanistycznych. Pracuje w Zakładzie Badania Procesów Grupowych w Instytucie Socjologii UJ. Wiedzę i doświadczenie zdobywała, m.in. w University of South Carolina i Cornell University w USA. Zajmuje się badaniami eksperymentalnymi władzy i konfliktu. Od wielu lat prowadzi treningi interpersonalne, treningi twórczości oraz zajęcia z negocjacji i technik pracy z grupą. Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Socjologicznego (sekcja Psychologia Społeczna) oraz Stowarzyszenia Konsultantów i Trenerów Zarządzania MATRIK. Jej prywatne zainteresowania to nowe techniki uczenia się i samorozwoju.
Jacek Masłowski – filozof, psychoterapeuta, coach. Studiował psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz filozofię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Brał także udział w wielu szkoleniach specjalistycznych, m.in. w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie w 3-letniej Szkole Trenerów i Psychoterapeutów, której program spełnia kryteria Ministerstwa Zdrowia w zakresie kształcenia psychoterapeutów. Pełni funkcję prezesa Fundacji Masculinum. Współtworzy Warszawski Ośrodek Psychoterapii i Psychiatrii. Specjalizuje się w problemach współczesnych mężczyzn. W terapii dąży do rozpoznania głębokich przyczyn problemów oraz odkrywania, w jaki sposób można na nie wpływać, dając sobie dzięki temu szansę na znaczną poprawę jakości życia.