Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS działa już szósty rok. Ogromnie cieszy nas stale rosnące zainteresowanie naszym projektem, a przez to psychologią w ogóle. Na podstawie Waszych opinii i reakcji oraz wniosków, jakie wysnuliśmy z naszych dotychczasowych działań, zgromadziliśmy wiedzę, która pozwala nam na dalszy rozwój i rozszerzenie działalności naszego portalu. Chcemy, by był on dla Was jeszcze ciekawszym i bardziej przydatnym miejscem. Oto co dla Was przygotowaliśmy.

Nowe cykle tematyczne

Wprowadzamy comiesięczne cykle tematyczne, w ramach których możliwie szeroko, merytorycznie i z uwzględnieniem wielu punktów widzenia omawiać będziemy określone zagadnienia. Każdy miesiąc, to inny temat. Za nami już cykle poświęcone rozwojowi osobistemu i depresji, a przed nami treści m.in. o mózgu, szczęściu i miłości. W ramach każdego z cyklów prowadzić będziemy szereg działań online i offline, których wspólnym mianownikiem będzie tematyka, jaką w danym okresie podejmujemy. Ale po kolei.

Spotkania

W ramach każdego z cyklów – co miesiąc w innym mieście, co miesiąc w innym z naszych kampusów – odbywają się spotkania, podczas których występuje nie jeden, jak dotychczas, lecz kilku ekspertów. Omawiają oni dany temat z różnych perspektyw, na różne sposoby, uwzględniając odmienne doświadczenia. Liczymy, że dzięki temu organizowane przez nas spotkania będą dla Was jeszcze ciekawsze i bardziej wartościowe.

Rozpoczęliśmy również organizację comiesięcznych spotkań online (webinarów), które są w naszym projekcie nowością. Prowadzi je absolwentka Uniwersytetu SWPS, doktorantka, psychoterapeutka i współzałożycielka projektu Zdrowa Głowa – Joanna Gutral. Zapraszamy na nie wybitnego znawcę tematyki, którą zajmujemy się w danym cyklu. Do rozmowy ekspertów każda i każdy z Was może dołączyć w czasie rzeczywistym i zadać pytania czy podzielić się swoimi uwagami. A wszystko to na kanale naszego projektu na YouTubie. Dzięki temu w spotkaniach online może wziąć udział każdy, niezależnie od tego, gdzie aktualnie się znajduje.

Wciąż organizujemy również mniejsze, ale nie mniej ciekawe spotkania w całym kraju, współtworzone często z naszymi partnerami, odbywające się w różnego rodzaju ośrodkach kultury i edukacji. Nowością natomiast są przeznaczone dla licealistów spotkania i Kółka Psychologiczne, które organizujemy w całej Polsce. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na naszej stronie w sekcji z wydarzeniami.

Nowa strona Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS

Na pewno zauważyliście, że strona Strefy Psyche zupełnie się zmieniła. Przedstawiamy Wam dziś nową odsłonę serca naszego projektu. Liczymy, że wprowadzone przez nas zmiany sprawią, że obcowanie z merytoryczną wiedzą psychologiczną będzie dla Was jeszcze przyjemniejsze. Planujemy dalej publikować artykuły pisane przez naszych ekspertów, zamieszczać multimedialne treści psychologiczne oraz informacje o organizowanych przez nas wydarzeniach. Proponujemy Wam to wszystko w nowej – i mamy nadzieję – lepszej formie. Jest też kilka nowości.

Najważniejszą z nich jest eksponowanie aktualnego cyklu tematycznego. Dzięki temu w łatwy sposób będziecie mogli dowiedzieć się, o czym aktualnie w Strefie Psyche piszemy i dyskutujemy. Z wprowadzenia cyklów tematycznych wynika również, że publikowane artykuły dotyczyć będą głównie tematyki, jaką się w danym cyklu zajmujemy. W praktyce oznacza to, że w każdym miesiącu  dostarczymy Wam jak najwięcej wiedzy z danego obszaru tematycznego. To wszystko nie tylko poprzez spotkania offline i online, lecz także dzięki naszym artykułom eksperckim. Wszystkie treści dotyczące danej tematyki znajdziecie klikając w guzik „Temat miesiąca” w sekcji z artykułami.

Ponadto uporządkowaliśmy też nawigację serwisu, poprawiliśmy jego działanie na telefonach komórkowych i – jak zapewne zauważyliście – zmieniliśmy jego wygląd. Mamy nadzieję, że zmiany przypadną Wam do gustu, a jeśli macie do nich jakiekolwiek uwagi lub pytania, bardzo prosimy o podzielenie się nimi w grupie naszego projektu na Facebooku.

Multimedia

Jak wiecie, od dawna dzielimy się z Wami wiedzą również poprzez udostępnianie nagrań wykładów i rozmów z ekspertami. Tę część projektu również uporządkowaliśmy, by korzystanie z naszych treści multimedialnych było dla Was jeszcze prostsze i przyjemniejsze.

Po pierwsze, wróciliśmy do cotygodniowego publikowania premierowych nagrań na naszym kanale na YouTubie. Dzięki temu, co tydzień otrzymacie od nas nową rejestrację wykładu – będą to wystąpienia naszych ekspertów na organizowanych co miesiąc spotkaniach, o których pisaliśmy wyżej.

Po drugie – podcasty. Jesteśmy w Polsce pionierem i liderem w udostępnianiu merytorycznej wiedzy psychologicznej w tej formie. Widzimy Wasze zainteresowanie takim zdobywaniem wiedzy i chcemy, żeby była ona dla Was jeszcze bardziej przystępna i przyjemna w odbiorze. Dlatego rozpoczęliśmy publikację wszystkich naszych treści multimedialnych na YouTubie oraz na najpopularniejszych platformach podcastowych i streamingowych. Oznacza to, że wszystkie nasze wykłady i wywiady w tym samym czasie pojawiają się zarówno na YouTubie, jak i w serwisach Spotify, iTunes, SoundCloud oraz w najpopularniejszej polskiej aplikacji podcastowej – Lecton. Dzięki temu, jeśli zaczniecie słuchać naszego wykładu np. w domu za pośrednictwem YouTube’a, ale będzie chcieli gdzieś wyjść, nie musicie przerywać słuchania – możecie kontynuować je na swoim smartfonie poprzez jedną z wyżej wymienionych aplikacji. Jest to również ukłon w stronę tych z Was, którzy słuchają naszych wykładów w komunikacji miejskiej lub podczas uprawiania sportu, bo wiemy od Was, że ciekawy wykład sprawdza się w takich przypadkach często lepiej niż muzyka.

Społeczność na Facebooku

Grupa Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku to miejsce, w którym dyskutujemy na tematy, którymi w danym czasie się zajmujemy – ale znajdziecie tam również miejsce na inne wątki, które was ciekawią. Jeśli jeszcze Was tam nie ma, to serdecznie zapraszamy do dołączenia! Ze swojej strony zapewniamy, że nie zabraknie ciekawych informacji, linków i osób chętnych do – oczywiście wyłącznie merytorycznej – dyskusji. To również miejsce, w którym w pierwszej kolejności publikujemy informacje o wszystkich naszych treściach oraz wydarzeniach, które dla Was organizujemy.

Mamy nadzieję, że zmiany i zaplanowany przez nas rozwój Strefy Psyche przypadnie Wam do gustu, a cały projekt będzie dla Was jeszcze bardziej przydatny i wartościowy. Jeśli chcielibyście podzielić się z nami jakimikolwiek uwagami lub sugestiami – czekamy na nie w grupie Strefy Psyche na Facebooku!

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia