Kompetencje psychologiczne znajdują zastosowanie w 4000 zawodów! Nic dziwnego, że studia psychologiczne od lat cieszą się powodzeniem. W tegorocznej ofercie rekrutacyjnej zainteresowani zgłębianiem tej fascynującej dziedziny znajdą dziesiątki kierunków oraz unikatowych ścieżek i specjalności – od neurokognitywistyki czy psychologii sportu, przez psychoseksuologię, po projektowanie interakcji człowiek–technologia.
Czego uczymy?
Nasi studenci mogą wybierać spośród wielu ścieżek oraz specjalności i dostosowywać program kształcenia do własnych zainteresowań oraz planów zawodowych. Ci, którzy chcą zgłębiać zaburzenia osobowości mogą zdecydować się na psychologię kliniczną. Dla osób, które planują realizować się w biznesie świetnym wyborem będzie psychologia biznesu. Z kolei neurokognitywistyka spodoba się kandydatom, którym zależy na zdobyciu najnowszej wiedzy na temat funkcjonowania mózgu. A to zaledwie ułamek naszych tegorocznych propozycji!
W ofercie psychologicznych studiów wyższych znajdują się:
- Psychologia w Warszawie »
4 ścieżki na studiach I stopnia i jednolitych magisterskich
7 specjalności na studiach II stopnia i/lub jednolitych magisterskich - Psychologia we Wrocławiu »
2 ścieżki na studiach I stopnia
2 specjalności na studiach II stopnia i jednolitych magisterskich - Psychologia w Poznaniu »
4 ścieżki na studiach I stopnia
4 specjalności na studiach jednolitych magisterskich - Psychologia w Katowicach »
2 obszary na studiach I stopnia
4 specjalności na studiach jednolitych magisterskich - Psychokryminalistyka w Katowicach »
- Psychologia w Sopocie »
5 obszarów na studiach I stopnia
5 specjalności na studiach jednolitych magisterskich
Prowadzimy także studia psychologiczne w języku angielskim oraz program Economic Psychology we współpracy z Tilburg University w Holandii umożliwiający zdobycie dyplomów obu uczelni.
Oferujemy ponad 100 kierunków studiów podyplomowych z obszrau psychologii realizowanych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Sopocie i Rzeszowie.
Osoby, które myślą o karierze naukowej zachęcamy do zapoznania się z ofertą Szkoły Doktorskiej:
- Psychologia – Warszawa
- ICT Psychology (nabór w roku 2020/2021) – Warszawa
- Psychologia –Wrocław
Jak uczymy?
Studenci współpracują z najlepszymi specjalistami, którzy łączą pracę naukową z praktyką zawodową. Pod ich opieką prowadzą liczne badania i przygotowują wnioski o granty na realizację autorskich projektów.
Do dyspozycji mają profesjonalne sale fokusowe i laboratoria wyposażone w nowoczesną aparaturę do prowadzenia badań psychofizjologicznych, okulograficznych i behawioralnych, a także sprzęt komputerowy ze specjalistycznym oprogramowaniem do tworzenia i przeprowadzania eksperymentów psychologicznych i analizy statystycznej uzyskanych wyników.
Co po studiach?
Nasi absolwenci szybko odnajdują się na rynku pracy – kształcimy nie tylko przyszłych psychoterapeutów, lecz także psychologów przygotowanych do pracy w takich branżach, jak: media, badania rynku, zarządzanie zasobami ludzkimi, marketing i reklama, szkolenia, zdrowie, edukacja, policja i więziennictwo czy badania i projektowanie dla IT.
Absolwenci często do nas wracają, by na studiach podyplomowych podnieść swoje kwalifikacje, w takich dziedzinach, jak psychodietetyka, psychologia sądowa z elementami psychokryminalistyki, psychologia kliniczna dzieci i młodzieży, psychoseksuologia, zdrowie psychiczne i somatyczne, wspomaganie rozwoju czy coaching.
Dlaczego psychologia na Uniwersytecie SWPS?
Nasz uniwersytet od lat jest wiodącym ośrodkiem studiów psychologicznych w Polsce. Wydziały Psychologii w Warszawie i Wrocławiu znalazły się w elitarnym gronie najlepszych jednostek badawczych w Polsce, którym MNiSW przyznało prestiżową kategorią A+.
Wraz z dwoma największymi uniwersytetami w kraju otwieramy listę najlepszych uczelni oferujących psychologię (ranking edukacyjny „Perspektyw”). Polska Komisja Akredytacyjna nadzorująca jakość kształcenia na uczelniach wyższych nagrodziła nasze studia oceną wyróżniającą.
Programy studiów są dostosowane do europejskich standardów nauczania psychologii. Obecnie czekamy na uzyskanie opinii o spełnianiu wymagań Europejskiego Certyfikatu Psychologa EuroPsy, który w wielu krajach europejskich definiuje zawód psychologa i reguluje dostęp do jego wykonywania.