Czy można żyć bez seksu? Co to jest norma seksualna? Czym jest wyobraźnia erotyczna oraz jakie mity i uprzedzenia ograniczają przyjemność z seksu? Dlaczego seks dla mężczyzn jest ważniejszy niż dla kobiet? Czy udawane orgazmy to powszechne zjawisko? Na te i wiele innych pytań odpowiada prof. Zbigniew Lew-Starowicz, który wygłosił wykład na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Prelegent

prof. Zbigniew Lew-Starowicz

prof. Zbigniew Lew-Starowicz – psychiatra i psychoterapeuta, konsultant krajowy z zakresu seksuologii. Prezes Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej. Jest autorem wielu prac z zakresu psychiatrii i seksuologii. Opublikował też wiele pozycji popularnonaukowych, jak: „Seks w sieci i nie tylko...”, „Seks w religiach świata”, „Eros, natura, kultura”, „Zazdrość, seks, zbrodnia”.

Obejrzyj webinar „Seks zaczyna się w głowie”

Słowo na „s” często budzi kontrowersje, jest tematem tabu, a mówienie o nim sprawia wiele problemów. Seks. Jak nasze wczesne doświadczenia wpływają na poczucie bliskości i seksualności? W jaki sposób rozmawiać z partnerem lub partnerką o swoich potrzebach seksualnych? Co seksuolodzy myślą tak naprawdę o masturbacji? Jaka jest różnica pomiędzy seksualnością, seksualizacją, a edukacją seksualną? Psycholog Joanna Gutral rozmawia o tym z psychoterapeutką i seksuolożką Aleksandrą Żyłkowską.

„Seks zaczyna się w głowie”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia