Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/us/podcast/o-%C5%9Bwiadomej-zgodzie-na-seks-sexual-consent-katarzyna/id1437994794?i=1000528736480
- https://soundcloud.com/swpspl/koczulap-sp-podcast-2021
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/53d92e7a-ea9c-4dfe-866b-df10d3a8b0d9?_lst
- https://www.empik.com/241-o-swiadomej-zgodzie-na-seks-sexual-consent-katarzyna-koczulap-joanna-gutral-strefa-psych-opracowanie-zbiorowe,p1276310738,ebooki-i-mp3-p
Czym jest świadoma zgoda na seks i jak powinna wyglądać? Dlaczego jej potrzebujemy? Czy seks przy braku takiej zgody wyrażonym przez jedną z osób w relacji oznacza gwałt? Z jakimi stereotypami w tym kontekście wciąż mamy do czynienia? W jaki sposób możemy budować swoją świadomą seksualność? Na te i inne pytania odpowiada Katarzyna Koczułap, psycholożka i edukatorka seksualna, autorka kanału instagramowego kasia_coztymseksem. Rozmowę prowadzi Joanna Gutral, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Gość
Katarzyna Koczułap – psycholożka z wykształceniem seksuologicznym, aktywistka, popularyzatorka wiedzy o seksualności. Stale w procesie dokształcania się, bierze udział w szkoleniach i warsztatach. Pracuje w nurcie pozytywnej seksualności. Od dwóch lat działa edukacyjnie w internecie, prowadząc projekt „Co z tym seksem?”. Jest współautorką aplikacji edukacyjnej o tej samej nazwie, aktywnie prowadzi konto na Instagramie – kasia_coztymseksem. Jej marzeniem jest rzetelna edukacja seksualna w polskich szkołach. Prywatnie – podróżniczka, kocha filmy, seriale i chodzenie po górach.
Prowadząca
Joanna Gutral – psycholog, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej pod kierunkiem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS. Od lat zajmuje się psychoedukacją, organizując warsztaty i spotkania, które uświadamiają, że psychoterapia to metoda oparta na dowodach naukowych. Jest współzałożycielką portalu Zdrowa Głowa i organizatorką kampanii społecznej „Mam Terapeutę”. Pracuje dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.