Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/us/podcast/praca-emocjonalna-i-pracoholizm-dr-jacek-buczny/id1437994794?i=1000533525024
- https://soundcloud.com/swpspl/buczny-sp-uzaleznienia-behawioralne-podcast-2021
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/ee68e634-d2d2-4e12-a24e-5e409dbb1136?_lst
- https://www.empik.com/249-praca-emocjonalna-i-pracoholizm-dr-jacek-buczny-strefa-psyche-uniwersytetu-swps-podcast-opracowanie-zbiorowe,p1280903395,ebooki-i-mp3-p
Duże obciążenie pracą, stresujące wydarzenia, nieudolni menedżerowie – te i wiele innych czynników przyczynia się do negatywnych emocji odczuwanych w miejscu pracy. Czy umiejętności samoregulacji emocjonalnej są nam niezbędne do reagowania na wymagające i trudne zadania? Jak na pracoholików wpływa potrzeba dostosowania się do kultury organizacyjnej i standardów regulujących interakcje między pracownikami i ich klientami? Czy silna koncentracja na zewnętrznych standardach i osiągnięciu zamierzonych celów wpływają na umiejętności adekwatnej regulacji swoich doświadczeń emocjonalnych? Dr Jacek Buczny, doktor psychologii z Uniwersytetu SWPS zajmujący się naukowym badaniem mechanizmów samoregulacji, omawia badania pokazujące, że wyższy poziom pracoholizmu jest związany z nasileniem negatywnych emocji i wyższym wypaleniem zawodowym.
Spotkanie odbyło się w ramach konferencji „Uzależnienia behawioralne” organizowanej przez Koło Naukowe Psychologii Klinicznej Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
O cyklu „Uzależnienia”
„Uzależnienia” to cykl podcastów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS, w którym wraz z psychologami, psychoterapeutami i innymi specjalistami mówimy o różnych aspektach uzależnień. Poruszamy takie zagadnienia, jak: neurobiologiczne podłoże uzależnień, pracoholizm i praca emocjonalna, uzależnienie od alkoholu, konopi, pornografii, seksu i gamingu, jedzenia, syndrom DDA, zastosowania psychodelików i wyniki badań na ich temat oraz wolontariat studencki w ośrodkach uzależnień.
Ekspert
dr Jacek Buczny – doktor psychologi, bada uzależnienia behawioralne, m.in. hazard, pracoholizm, zakupoholizm. Analizuje mechanizmy samoregulacji zachowań impulsywnych. W prowadzonych przez siebie badaniach dąży do ustalenia, w jaki sposób przebiega samokontrola nad zachowaniami kierowanymi przez impulsy, szczególnie w sytuacji wyczerpania zasobów energetycznych i obciążenia systemu poznawczego. Interesują go także zachowania refleksyjne: przewidywanie zdarzeń, wyznaczanie i realizacja celów, podejmowanie decyzji, motywowanie się do działania. Specjalizuje się w stosowaniu statystyki w badaniach psychologicznych. Pracuje na Uniwersytecie SWPS oraz na VU Amsterdam w Holandii.