Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/us/podcast/adhd-i-add-u-dzieci-jak-si%C4%99-objawia-i-jak-sobie-z-nim/id1437994794?i=1000541116893
- https://soundcloud.com/swpspl/ciesla-sp-adhd-podcast-2021
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/3adab2b5-6258-4159-9393-e70b3904bcbf?_lst
ADHD to ogólna nazwa zaburzeń zachowania, które są najczęstszą przyczyną wizyt dzieci w gabinecie psychologa lub psychiatry. Zespół nadpobudliwości psychoruchowej często jest mylony z ADD, czyli z zespołem deficytu uwagi. Jak zatem zróżnicować oba zaburzenia? W jaki sposób diagnozuje się ADHD u dzieci? Na te pytania odpowiada gościni podcastu - Marta Cieśla, psycholożka i psychoterapeutka, która już od dekady pracuje z dziećmi i młodzieżą z wyzwaniami neurorozwojowymi. Podczas rozmowy dowiadujemy się także czy istnieją różnice, pomiędzy ADHD i ADD u dziewczynek i chłopców oraz przede wszystkim - jak wspierać rozwój i funkcjonowanie najmłodszych. Wspólnie z prowadzącą - Michaliną Mruczyk, absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS, poruszają także temat najczęściej powtarzanych mitów na temat ADHD i ADD u dzieci.
Gościni
Marta Cieśla – psycholożka i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna. Od 2011 pracuje z dziećmi i młodzieżą z wyzwaniami neurorozwojowymi – jak autyzm, zespół Aspergera czy ADHD oraz z ich rodzicami w ramach warsztatów dla rodziców. Od 2013 szkoli nauczycieli i terapeutów. Doświadczenie psychoterapeutyczne, zdobyła w ramach prowadzonego Centrum Wspierania Rozwoju ESPERI. Należy do do Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej.
Prowadząca
Michalina Mruczyk – psycholożka pracująca z młodzieżą. Absolwentka psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie SWPS. Obecnie pracuje w liceum ogólnokształcącym Spark Academy w Poznaniu i prowadzi zajęcia na kierunku Psychologia na poznańskim wydziale Uniwersytetu SWPS.