Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/us/podcast/masturbacja-dzieci%C4%99ca-czy-i-jak-reagowa%C4%87-katarzyna/id1437994794?i=1000554740990
- https://soundcloud.com/swpspl/masturbacja-dziecieca-czy-i-jak-reagowac-katarzyna-kierzek
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/f54cb841-b708-43e8-b6de-a16f27f5546d?_lst
- https://www.empik.com/294-masturbacja-dziecieca-czy-i-jak-reagowac-katarzyna-kierzek-strefa-psyche-uniwersytetu-sw-opracowanie-zbiorowe,p1299321672,ebooki-i-mp3-p
Seksualność jest niezbywalnym atrybutem każdego człowieka. Dziecko jest istotą seksualną przez całe swoje życie, dotyczy to zarówno wymiaru biologicznego, psychologicznego, jak i społecznego. Każdy z nich wpływa na seksualność dziecka. Dziecko jest istotą seksualną, ale na innym etapie rozwoju niż osoba dorosła, w związku z tym wykazywać będzie gamy zachowań odpowiednie do jego wieku. Jakie zachowania towarzyszą zmianom w rozwoju fizycznym, poznawczym, moralnym czy emocjonalnym? Jakie są najczęstsze zachowania seksualne dzieci 2-3 letnich, a jakie u dzieci starszych? Jak przejawia się seksualność dziecka i kiedy zacząć rozmowę z dzieckiem na jej temat? Jak rozmawiać z dzieckiem o zachowaniach masturbacyjnych? Na te i inne pytania odpowiada Katarzyna Kierzek, psycholożka ze Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży w Poznaniu. Dostarczana podczas wystąpienia wiedza dotyczy prawidłowo rozwijającego się dziecka do 7 roku życia.
Spotkanie odbyło się w ramach konferencji z cyklu „Dziecko → Nastolatek → Dorosły” poświęconej tematyce szeroko rozumianego rozwoju dziecka, organizowanej przez Uniwersytet SWPS oraz Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży dla Miasta Poznania.
„Dziecko, Nastolatek, Dorosły” to cykl podcastów Strefy Psyche Uniwersytetu SWPS, skupiający się na tematyce zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży.
Interesujesz się psychologią? Dołącz do nas w grupie Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Ekspert
Katarzyna Kierzek – psycholożka, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Szkole Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Agnieszki Popiel i dr Ewy Pragłowskiej oraz w trakcie procesu certyfikacji na seksuologa klinicznego. Ukończyła dwuletnie podyplomowe studia Seksuologia Kliniczna – Opiniowanie, Edukacja, Terapia powołane przy Instytucie Psychologii UAM. Centralnym punktem aktywności zawodowej jest psychoterapia zaburzeń psychicznych dzieci i młodzieży. Prywatnie jest mamą, miłośniczką kryminałów, gier planszowych i aktywności biegowej.