Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS to projekt, poprzez który od kilkunastu już lat dzielimy się wiedzą psychologiczną na najwyższym merytorycznym poziomie. Udostępniamy ją każdemu, kto chce się rozwijać, niezależnie od czasu i miejsca, w jakim się znajduje. Nasze materiały na samym YouTubie zostały dotychczas odtworzone już ponad 20 milionów razy!

Z auli na YouTube

Początkowo w ramach projektu organizowaliśmy wykłady i warsztaty psychologiczne w naszych kampusach w całej Polsce. Niedługo potem postanowiliśmy zacząć je nagrywać i udostępniać w sieci, by dostęp do wiedzy naszych ekspertów mógł mieć każdy, niezależnie od miejsca, w jakim się znajduje. Z czasem skupiliśmy się już głównie na działaniach online, by wszyscy zainteresowani wiedzą mieli równe szanse i możliwości, aby do niej dotrzeć i z niej korzystać.

Pierwsze materiały na YouTube opublikowaliśmy jeszcze w 2010 roku, wbrew wszelkim ówczesnym trendom, zasadom i radom, mówiącym że jeśli YouTube, to tylko krótkie (maksymalnie trzyminutowe!) filmy rozrywkowe, najlepiej o małych kotkach. My wówczas postanowiliśmy zacząć udostępniać nagrania ponadgodzinnych wykładów popularnonaukowych. Czas pokazał, że był to dobry krok - na YouTube, podobnie jak i wszędzie poza nim, jest miejsce dla rozrywki, ale jest też dla nauki i rozwoju. Każdemu wedle gustu i potrzeb.

Dziś Strefa Psyche to głównie multimedialne materiały z wiedzą zapraszanych przez nas ekspertów, publikowane na najpopularniejszych platformach streamingowych świata - YouTube i Spotify. Wciąż jednak funkcjonuje też nasz blog, na którym znaleźć można setki merytorycznych materiałów. Bardzo aktywna jest też grupa projektu na Facebooku, gdzie już ponad 60 tys. osób wymienia się wiedzą psychologiczną.

Nie tylko YouTube

Oprócz wspomnianych już kanału na YouTube, bloga i grupy na Facebooku, Strefa Psyche to również podcasty. Wśród polskich uczelni jesteśmy pionierem i liderem wykorzystywania podcastów w popularyzacji nauki. Jako pierwsza uczelnia na świecie zaczęliśmy udostępniać merytoryczną wiedzę na Spotify - dziś kanał ten subskrybuje już ponad 100 tys. osób. Nasze treści udostępniamy również na innych platformach streamingowych: Apple Podcasts, SoundCloud, AudiotekaEmpik Go, by słuchanie naszych ekspertów było jak najwygodniejsze, niezależnie od Waszych preferencji dotyczących korzystania z poszczególnych platform i aplikacji.

Nie tylko Strefa Psyche

Wyświetlenia nagrań naszych eksperckich treści liczymy dziś już w dziesiątkach milionów. Strefa Psyche stała się zdaniem ekspertów wzorem działań content marketingowych, wielokrotnie docenianym zarówno przed przedstawicieli świata akademickiego, jak też branżę komunikacyjną, zdobywając wiele wyróżnień i nagród w konkursach takich jak Genius Universtitatis czy Złote Spinacze. Strefa Psyche przetarła też drogę naszym kolejnym projektom popularnonaukowym - powstały kolejne Strefy, których dziś jest już sześć. Są to Strefy: Designu, Zarządzania, Kultur, PrawaTechnologii, poprzez które kontynuujemy naszą misję dzielenia się rzetelną, naukową, ekspercką wiedzą, co jak nam się wydaje, w obecnych czasach dezinformacji i fake newsów, jest szczególnie ważne i potrzebne. Jeśli więc interesują Was któreś z wymienionych obszarów - zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi kanałami!

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia