Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Audioteka.
Sex working to inaczej praca seksualna. Osoby świadczące takie usługi zmagają się z różnymi problemami takimi jak np. ograniczony dostęp do publicznej służby zdrowia. W dużej mierze są to migrantki, które nie posiadają dokumentów uprawniających je do przebywania na terenie danego kraju, a ze względu na swoją zależność od osób trzecich i trudną sytuację, są narażone na wyzysk i przemoc.
Z czym na co dzień zmagają się osoby świadczące usługi seksualne? Jak zredukować szkody, z którymi spotykają się osoby wykonujące taką pracę?
Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Agata Dziuban, socjolożka i pracowniczka pomocy społecznej.
Spotkanie odbyło się w ramach Festiwalu Seksualności 2022, organizowanego przez Koło Naukowe Seksuologii Uniwersytetu SWPS w Poznaniu.
Ekspertka
dr Agata Dziuban - socjolożka i pracowniczka pomocy społecznej, adiunktka w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zaangażowana w realizację projektów badawczych poświęconych kształtowaniu polityk w zakresie HIV w Europie oraz mobilizacji ruchu pracownic i pracowników seksualnych w regionie. Członkini Sex Work Polska, koalicji na rzecz praw pracowników seksualnych w Polsce. W latach 2014–2016 policy officer przy International Committee on the Rights of Sex Workers in Europe (ICRSE).