Czy projektanci tworzą z myślą o dotyku i ciele? Jak sensoryczne podejście do projektowania może pomóc w kształtowaniu bardziej zrównoważonych i etycznych obiektów? Na te pytania odpowiada Beata Wilczek, wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS. Głównym tematem wystąpienia było ciało i dotyk w projektowaniu w kontekście odpowiedzialności.
Ciało i dotyk w projektowaniu
Podczas wykładu Beata Wilczek opowiedziała o swoim interdyscyplinarnym researchu dotyczącym dotyku w projektowaniu. Moda i ubrania stanowią obszar sensualnych, zmysłowych doświadczeń. W związku z tym prowadząca zadała pytanie: Jak my dotykamy ubrań a jak one dotykają nas? Czy projektanci tworzą z myślą o dotyku i ciele? Jak dotyk traktowany jest w projektowaniu architektury oraz tzw. designu interakcyjnego? Prezentacja była kontynuację wykładu „We need to talk about touch”, który Beata Wilczek prezentowała w Japonii na uczelniach projektowania mody Bunka w Tokyo i Esmod w Kyoto.
Prelegent
Beata
Wilczek
artystka, edukatorka, absolwentka Central Saint Martins w Londynie i Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Mieszka w Berlinie i gościnnie wykłada na Universität der Künste i Akademie Mode & Design. Od czterech lat związana ze School of Form Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się modą, dizajnem, zrównoważonym rozwojem i związkami między modą i sztuką.