Dlaczego w fotografii ważny jest storytelling? Czy zdjęcia robi się aparatem, czy głową? Jak fotografowie funkcjonują w czasach, gdy każdy jest fotografem amatorem? Fotografia jako element grafiki – jak to wygląda w nauczaniu projektowania graficznego? Jak pracuje się z fotografią w projektach graficznych? Jak do tej pory rozwinęła się fotografia i w jaki sposób nadal się rozwija?
O tym wszystkim Natalia Bienias rozmawia z Anną Gondek-Grodkiewicz – laureatką Grand Press Photo 2017, fotografem współpracującym z National Geographic Polska, wykładowcą fotografii i postprodukcji obrazu w Instytucie Grafiki Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu.
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/wsp%C3%B3%C5%82czesna-fotografia-i-storytelling-w-projektowaniu/id1460690724?i=1000485828850
- https://open.spotify.com/episode/1eymidYUSSdzfRjlJt6651
- https://soundcloud.com/user-181745606/gondek-sd-webinar-2020
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/f7508233-d92c-4c31-96b5-6515d5e0ec74?_lst
Gość
Anna
Gondek-Grodkiewicz
fotografka, architekt. Laureatka Grand Press Photo 2017 (I nagroda w kategorii „Życie Codzienne – Fotoreportaż”). Jej prace publikowane były m.in. w „National Geographic Polska”, „Newsweeku”, „The Times Polska”, „Gazecie Wyborczej”, „Wysokich Obcasach” i „Gali; jak również w prestiżowej publikacji PRESS „15 lat Grand Press Photo”. Mieszkała i pracowała w Polsce, Australii i Hiszpanii. Z aparatem przemierzyła pół świata, realizując tematy fotograficzne wśród Indian Kuna Yala zamieszkujących wyspy archipelagu San Blas na Morzu Karaibskim, eksplorując tradycje w kulturze Ameryki Centralnej (Panama, Kostaryka, Nikaragua, Salwador), docierając do kultów Tajlandii. Związana z mediami i produkcją filmowo-telewizyjną. Autorka fotografii do polskich filmów (m.in. „Wenecja”, „Afonia i Pszczoły” Jana Jakuba Kolskiego), seriali (m.in. „Licencja na wychowanie”, „Galeria”, „Policjantki i Policjanci”), fotoreportaży z wydarzeń kulturalnych (m.in. „Brave Festival”, „Eurocamp 2012”, „Santa Sofia: La strada è un teatro”), programów telewizyjnych (m.in. współpraca z Martyną Wojciechowską przy realizacji programu „Kobieta na krańcu świata”.). W 2014 r. wystąpiła w głównym pokazie Festiwalu KOLOSY, Ogólnopolskim Spotkaniu Podróżników, Żeglarzy i Alpinistów w Gdyni. Kurator artystyczny wystawy fotograficznej Tomasza Tomaszewskiego pt. „Hades?” prezentowanej w Sali Wielkiej Ratusza Wrocławskiego. Uczestniczyła w Master Class Workshop prestiżowych agencji fotograficznych: VII Photo Agency (2018/2019) oraz Magnum Photos (2016).
Prowadząca
Natalia
Bienias (Zebza)
Head of Design w firmie projektowo-badawczej Mobee Dick, specjalizującej się w budowaniu produktów i usług cyfrowych. Zajmuje się w projektowaniem interfejsów i architektury informacji. Wykłada na podyplomowych studiach UX Design na Uniwersytecie SWPS. W wolnym czasie prowadzi bloga oraz kanał na YouTube poświęcony nauce projektowania i grafice – by zebza.