Stworzenie ciekawego i angażującego filmu jest nie lada wyzwaniem. Choć nie istnieje uniwersalny przepis na sukces, pewne czynniki mogą nas do niego zbliżyć. Niezależnie, czy mamy do czynienia z produkcją reklamową, dokumentalną, czy też rozrywkową - ważny jest kontekst oraz znajomość tropów kulturowych.
Jak być ciągle czujnym na to, co się dzieje w kulturze i świece? Gdzie szukać inspiracji? Jak pracować z tropami kulturowymi i wyrobić swój własny, rozpoznawalny styl filmowy? Oraz jak przygotowywać profesjonalne materiały filmowe, mając do dyspozycji nie zawsze profesjonalny sprzęt?
Na te i wiele innych pytań odpowiedział Miłosz Kozioł - reżyser, producent i montażysta, wykładowca w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie. Rozmowę poprowadziła Anna Sieroń - badaczka związana z branżą IT, wykładowczyni w Wyższej Szkole Europejskiej w Krakowie.
Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify, lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Lecton.
Uniwersytet SWPS w Krakowie! Już od października 2023 nowo powstały Wydział Psychologii planuje uruchomić w tym mieście studia na kierunku psychologia. Więcej informacji na stronie Uniwersytetu SWPS. W ciągu kilku najbliższych lat Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera zostanie zintegrowana z filią Uniwersytetu SWPS w Krakowie.
Strefa Designu Uniwersytetu SWPS to projekt popularyzujący wiedzę z zakresu projektowania: produktów, architektury, wnętrz, mody i komunikacji. Pokazuje, czym jest dobre projektowanie i w jaki sposób realizuje ono konkretne potrzeby użytkowników.
Gość
Miłosz Kozioł
Reżyser, producent, montażysta. Zajmuje się produkcją audiowizualną. Tworzy spoty reklamowe, kampanie społeczne i filmy wizerunkowe. Pracuje jako komercyjny reżyser – reżyserował spoty i filmy m.in. dla Amway, IdeaBank, Nutrica, Pfizer, Gremi, Komisji Europejskiej, Milka, Allegro, Romet, Mbank, Western Union i wielu innych. Na swoim koncie ma też instalacje audiowizualne oraz multimedialne wystawy i ekspozycje. Realizował programy telewizyjne (TVP, TVN, Sky), filmy dokumentalne oraz reportaże. Szczególne miejsce w jego pracy zajmują spoty społeczne, produkcje dla NGO oraz instytucji kultury. Prowadzi własną firmę MXM Production House oraz jest prezesem Fundacji Edukacji i Sztuki.
Prowadząca
Anna Sieroń
Badaczka. Zaczynała w marketingu. W polskim startupie Brainly pracowała po stronie biznesu rozwijając rynek polski i rumuński. Współpracowała z międzynarodowymi startupami z branży edukacyjnej. Badała narzędzia HRowe oraz czatboty. A obecnie pracuje jako UX Researcher w Allegro. Wierzy, że bez badań nie powstanie żaden dobry produkt, ani żadna dobra usługa. Po godzinach mentoruje kobiety, które chcą wejść do branży IT oraz planuje doktorat.