Rozpoznanie potrzeb odbiorcy to fundament każdego udanego projektu. Nic dziwnego, że twórcy wciąż poszukują metod ulepszania procesów projektowych, a więc także – pełniejszej interakcji z adresatem produktu czy usługi.
Na czym polega projektowanie partycypacyjne i w jaki sposób wykorzystać alternatywne formy interakcji z odbiorcą, by udoskonalić projekt a jednocześnie rozwinąć kompetencje projektanta? Między innymi ten właśnie temat omówiła projektantka i wykładowczyni Katarzyna Janota-Strateżka w ramach podcastu zorganizowanego przez Strefę Designu USWPS. Rozmowę poprowadziła Agata Bisping, projektantka usług, doświadczeń i procesów.
Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify, lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Lecton.
O cyklu „Mistrzowie”
W cyklu rozmów „Mistrzowie” Strefy Designu Uniwersytetu SWPS wraz z praktykami ze świata designu rozmawiamy o tym, jak wygląda ich codzienna praca związana z różnymi aspektami kreatywnego projektowania.
Gościni
Katarzyna Janota-Strateżka
Projektantka, wykładowczyni. Design Lead w aplikacji TUSER. Uczy projektowania na AGH, SWPS, WSE i ASP w Katowicach, gdzie współtworzy kursy, m.in. Wstęp do projektowania interfejsów, Proces Projektowy oraz Projektowanie Społeczne. Współzałożycielka i prezeska Fundacji Grupa Robocza. Członkini rady Fundacji Pracownia Współtwórcza. Interesuje się m.in. cyfrowymi ekologiami, skuteczną edukacją i eksperymentami projektowo-narracyjnymi.
Prowadząca
Agata Bisping
Projektantka usług / badaczka w Greenhat Innovation, gdzie realizuje projekty dla biznesu (10Clouds, LPP, Siemens, DELL, 7R, X-Lander) i instytucji (m.in. w projekcie opracowania kierunków strategicznych rozwoju Metropolii Gdańsk-Gdynia-Sopot, miasta Wrocław czy MGW w Zabrzu). Doświadczenie w łączeniu wielu elementów w praktyczne rozwiązania zdobywała pracując w branżach kreatywnych, współtworząc Krakowski Festiwal Filmowy czy Festiwal Off Camera. Była producentem kreatywnym i programerem konferencji Element Urban Talks - o zrównoważonym projektowaniu miast. Prowadzi podcasty i webinary w Strefie Designu Uniwersytetu SWPS oraz autorski projekt Greenhat i 360Inspiration – FutureS Thinking Podcast, w którym rozmawia z gośćmi z całego świata o tym, jak projektować przyszłość. Redaktor prowadząca najnowszej książki Zuzanny Skalskiej i Rafała Kołodzieja PROTOTYPING 2040 – The FutureS Thinking Book. Absolwentka studiów podyplomowych Projektowanie przyszłości na Uniwersytecie SWPS. Wykładowczyni na studiach podyplomowych Trendwatching & Futures Studies na AGH w Krakowie.