Webinar
Praca z Koreańczykami - czy dramy mówią prawdę? (webinar)
Koreańskie dramy często ukazują pracę w wielkich korporacjach. Widzimy ich szefów, na ogół niezwykle bogate i wpływowe osoby. Poznajemy, jak wyglądają ich relacje z pracownikami, tryb pracy i życie osobiste. Główne bohaterki dram to nierzadko młode dziewczyny skromnego pochodzenia, które próbują budować swoje kariery zawodowe i napotykają przy tym wiele wyzwań osobistych i zawodowych. Poznają przystojnych chłopaków, którzy okazują się synami szefów korporacji lub właścicielami firm. Jednak czy takie relacje w poprzek hierarchii społecznej w prawdziwym życiu są możliwe? Czy dramy dobrze odzwierciedlają rzeczywistość? Jak wygląda praca w koreańskiej firmie? Na spotkaniu z koreanistką, Ewą Chwilczyńską, porozmawiamy o hierarchii, konwencjach i regułach obowiązujących w koreańskim środowisku pracy. Zastanowimy się, czy rzeczywiście w Korei pracuje się tak dużo i tak ciężko i to w wiecznym pośpiechu jak każą wierzyć popularne stereotypy oraz czy Koreańczykom udaje się zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym, a służbowym. Poznamy, co kryje się za terminami han, jeong i nunchi, usłyszymy jak budować trwałe relacje zawodowe z Koreańczykami. Na koniec nasz gość podzieli się swoimi doświadczeniami dotyczącymi największych wyzwań pracy w koreańskiej firmie. Spotkanie poprowadzi dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS.
Spotkanie jest realizowane na żywo – każdy może zadawać pytania! Udział jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Kliknij by uzupełnić formularz zgłoszeniowy.
Interesujesz się kulturą? Dołącz do innych w grupie Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl webinarów „Projekt Azja”
Kraj Kwitnącej Wiśni, Huawei i 5G, Kim Jong Un oraz orientalna kuchnia. Czy istnieje Azja bez uproszczeń i stereotypów? Jak odkryć jej prawdziwe oblicze, które nieczęsto zobaczymy w mediach? Cykl Strefy Kultur Uniwersytetu SWPS „Projekt Azja” przybliża najważniejsze zjawiska i procesy, jakie zachodzą obecnie w Chinach, na Półwyspie Koreańskim oraz w Japonii. Podczas każdego spotkania poruszamy inny temat i przyglądamy się obecnemu obliczu Dalekiego Wschodu oraz jego specyficznym uwarunkowaniom. Cykl „Projekt Azja” prowadzi prof. Marcin Jacoby – kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich Uniwersytetu SWPS, sinolog i popularyzator wiedzy o Azji, który do wspólnej dyskusji zaprasza badaczy, ekspertów i praktyków zajmujących się Azją.
Ewa Chwilczyńska
gość
Absolwentka koreanistyki na Uniwersytecie Warszawskim, stypendystka koreańskiego rządu (roczne studia językowe na Uniwersytecie Yonsei w Seulu), menedżerka kultury. Posiada prawie piętnastoletnie doświadczenie pracy w koreańskich firmach. Od 2014 roku współpracuje z Instytutem Adama Mickiewicza. Specjalizuje się głównie w organizacji wydarzeń kulturalnych realizowanych w Azji, przede wszystkim w Republice Korei. Jest współautorką publikacji „Urzędnicy, biznesmeni, artyści” na temat sektora kultury we współczesnej Azji.
Prof. Marcin Jacoby
prowadzący
Sinolog, tłumacz, ekspert zajmujący się zagadnieniami polityczno-społecznymi regionu Azji Wschodniej, szczególnie Chin i Republiki Korei. Na Uniwersytecie SWPS kieruje Zakładem Studiów Azjatyckich i prowadzi zajęcia z zakresu wiedzy o Chinach i Azji Wschodniej: literatury, sztuki i dyplomacji kulturalnej.
Termin i kontakt
4 listopada 2021 r., godz. 17.00–18.00, online
Marta Brzezińska
e-mail: [email protected]