- https://itunes.apple.com/pl/podcast/pseudorecepty-charyzmatycznych-m%C3%B3wc%C3%B3w-motywacyjnych/id1437994794?i=1000427926472&l=pl&mt=2
- https://open.spotify.com/episode/61fQLhWDaNEhjowGOZZEZT?si=ynr9uX64RkyBrHb9JhiOGA
- https://soundcloud.com/swpspl/pseudorecepty-charyzmatycznych-mowcow-motywacyjnych-piotr-bucki
- https://lectonapp.com/audiobook/f4cb19c6-41f2-4e2e-9517-497bb9b92e35?_lst&catalog=e9425407-77fe-43bc-ab68-1aaeb3ec6033
„Co cię nie zabije, to cię wzmocni”, „Jeśli czegoś bardzo pragniesz, to na pewno to osiągniesz”, „Jesteś kowalem swego losu” i… oczywiście zwycięzcą. Te gładkie zdania zapełniają internet. Czasem pisane upiornym Comic sansem, czasem piękną klasyczną Helveticą. Czasem są werablizowane z pietyzmem przez różnej maści ludzi, którym się udało. I którzy przekonują, że nam też się uda. Wystarczy posłuchać ich recepty lub kupić ich książkę. Dlaczego wierzymy i chcemy wierzyć guru samorozwoju? Dlaczego tak dobrze udaje im się wzbudzić nasze zainteresowanie? Jak patrzeć na kolejne rewelacje o tym, że… „u mnie się sprawdziło”? Na te pytania odpowie Piotr Bucki, strateg, researcher i badacz trendów.
Coaching na dobre zadomowił się w świadomości Polaków. Wiele osób i firm korzysta z usług trenerów rozwoju personalnego, zawodowego, itp. Rozmaite przekonania mówców motywacyjnych, jakie kwitną w sieci, mogą być zabawne. Mogą też być śmiertelnie niebezpieczne. Przede wszystkim jednak usypiają naszą czujność, dają proste recepty na rozwiązywanie trudnych sytuacji. Kuszą często wspaniałą „naukową” terminologią z neuro- przedrostkami. Zaskakujące cytaty, newsy skupiają naszą uwagę, zaskakują nas, wzruszają lub złoszczą – w rezultacie przekazujemy je innym, skutecznie promując niesprawdzoną, popartą specyficzną retoryką, „wiedzę”. Mówca motywacyjny zyskuje więc rozgłos, a pseudonauka się szerzy…
Prelegent
Piotr Bucki – strateg, researcher i badacz trendów, oddany idei copyleft i kulturze remiksu. Doświadczenie i wiedzę zdobywa realizując projekty marketingowe m.in. w Grupie Nokaut, Gdańskim Wydawnictwie Psychologicznym, Wydawnictwie Pedagogicznym OPERON, Travel World Passport, NextData, This is Paper i wielu innych. Tworzy strategie marketingowe i komunikacyjne dla krajowych i zagranicznych klientów. Certyfikowany coache w obszarze Business and Executive Coaching oraz trener kompetencji społecznych. Tworzy autorskie programy szkoleniowe w obszarze zintegrowanej komunikacji marketingowej, wystąpień publicznych, komunikacji interpersonalnej oraz motywacji. Prowadzi szkolenia oraz coachingi dla liderów i menedżerów w zakresie technik wzmacniania przekazu oraz perswazji w wystąpieniach publicznych. Specjalizuje się w zagadnieniach tworzenia efektywnych prezentacji biznesowych z wykorzystaniem innowacyjnych narzędzi komunikacji wizualnej opartych na psychologii poznawczej. Jako wykładowca i opiekun merytoryczny współpracuje z Wyższą Szkołą Bankową, Polsko-Japońską Wyższą Szkołą Technik Komputerowych i Uniwersytetem Gdańskim. Jako doradca związany jest z Inkubatorem Starter oraz Strefą Startup PPNT i Exea Smart Space.
Obejrzyj webinar „Rozwój osobisty – instrukcja obsługi”
Rozwój osobisty zyskuje w naszym kraju na popularności, jednak co trzeci Polak nie potrafi powiedzieć, co dla niego oznacza rozwój. Czym jest rozwój osobisty, a czym nie? Czy powinniśmy dążyć do niego za wszelką cenę? Jakie są najczęstsze mity z nim związane? Psycholog i psychoterapeuta Joanna Gutral dyskutuje o tym z Mateuszem Banaszkiewiczem – psychologiem zdrowia, wykładowcą na Uniwersytecie SWPS.
.