• https://itunes.apple.com/pl/podcast/czy-szcz%C4%99%C5%9Bcia-mo%C5%BCna-si%C4%99-nauczy%C4%87-dr-ewa-woydy%C5%82%C5%82o-osiaty%C5%84ska/id1437994794?i=1000421377551&l=pl&mt=2
  • https://open.spotify.com/episode/20kimq2GZBPTpBExnqOHUM
  • https://soundcloud.com/swpspl/czy-szczescia-mozna-sie-nauczyc-dr-ewa-woydyllo-osiatynska
  • https://lectonapp.com/audiobook/f1d7ff0e-1396-4167-bc80-f724448d1985

„Najbardziej chcemy, żebyś była szczęśliwa” – powtarzają nam rodzice. Osiągnięcie szczęścia jest największą potrzebą i życiowym celem każdego z nas. Wydaje nam się, że dobrze wiemy, czym ono jest i gdzie go szukać. Aby nam go nie zabrakło, rodzice dbają o nasze dobre wykształcenie, chronią nas przed porażkami, niebezpieczeństwem czy doświadczaniem trudnych emocji. Czy szczęście to brak NIEszczęść? Czy szczęście jest rzeczą daną? Okazuje się, że jego poczucie możemy w sobie budować. Mówi o tym podczas swojego wykładu dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska – psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Iść w stronę szczęścia

Często wydaje nam się, że nasze życie jest „zapropgramowane” na szczęśliwe lub nieszczęśliwe – ale tak nie jest. Okazuje się, że możemy swój dobrostan emocjonalny zmieniać, polepszać. Aby to udowodnić, dr Woydyłło-Osiatyńska sięgnęła po koncepcję rozwojową opartą na teorii uczenia się i koncepcję rozwojową Erika Eriksona, która mówi, że rozwijamy się i uczymy na każdym etapie naszego życia.

Na co dzień w swoim otoczeniu widzimy, że wokół nas są z jednej strony osoby widzące wszystko w ciemnych barwach i nastawione negatywnie, a z drugiej – bezustannie epatujące entuzjazmem i energią. Czy te pierwsze są subiektywnie mniej szczęśliwe od tych chodzących w różowych okularach? Każdy nie tylko może, ale wręcz powinien nauczyć się dążyć do szczęścia i jak najbardziej napełniać nim swoje życie. To warte próby.

 

Prelegent

258 ewa osiatynska woydyllo

dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska – doktor psychologii i terapeuta uzależnień. Autorka wielu książek, m.in.: „Wybieram wolność, czyli rzecz o wyzwalaniu się z uzależnień”, „Zaproszenie do życia”, „Podnieś głowę: Buty szczęścia”, „Sekrety kobiet”, „My – rodzice dorosłych dzieci”, „W zgodzie ze sobą”, „Rak duszy”, „O alkoholizmie”, „Poprawka z matury”. Spopularyzowała w Polsce leczenie oparte na modelu Minnesota, bazującym na filozofii Anonimowych Alkoholików. Otrzymała wiele odznaczeń za osiągnięcia w dziedzinie terapii i profilaktyki uzależnień: Medal św. Jerzego przyznany przez „Tygodnik Powszechny”, odznaczenie Ministra Sprawiedliwości za pracę z uzależnionymi w więzieniach oraz Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski nadany przez Prezydenta RP.

Obejrzyj webinar „Szczęście – jak je osiągnąć?”

Czy istnieje przepis na szczęście? Jak na jego poczucie wpływa porównywanie się z innymi i social media? Czy trudne emocje niosą NIEszczęście? Psycholog i psychoterapeutka Joanna Gutral rozmawia o tym z dr. Maciejem Frasunkiewiczem – psychologiem społecznym z Uniwersytetu SWPS.

„Szczęście – jak je osiągnąć?”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia