• https://podcasts.apple.com/us/podcast/szcz%C4%99%C5%9Bcie-jak-je-osi%C4%85gn%C4%85%C4%87-spotkanie-online-maciej-frasunkiewicz/id1437994794?i=1000436572596
  • https://open.spotify.com/episode/6ZObw0q7pCAVVqi2ezuhl6
  • https://soundcloud.com/swpspl/szczescie-jak-je-osiagnac-spotkanie-online-maciej-frasunkiewicz-i-joanna-gutral
  • https://lectonapp.com/audiobook/da7d32a1-3007-41f4-97c2-287da6406a0a?_lst&catalog=e9425407-77fe-43bc-ab68-1aaeb3ec6033

„Być szczęśliwym – trzeba się tego nauczyć”, pisał Eurypides. Jak się okazuje, szczęście rzadko przychodzi do nas samo i można skutecznie pracować nad tym, by wzmacniać w sobie jego poczucie. Czy szczęście się osiąga i zatrzymuje przy sobie? A może szczęśliwe są jedynie chwile? Jak na nasze poczucie szczęścia wpływa porównywanie się z innymi i dzisiejsza „kultura szczęścia”? Podczas spotkania online rozmawiają o tym psycholog i psychoterapeuta Joanna GutralMaciej Frasunkiewicz – psycholog z Uniwersytetu SWPS.

Chcesz być szczęśliwy? Działaj!

W internecie mnożą się recepty na szczęście, nie wiemy jednak dokładnie, co to właściwie znaczy – być szczęśliwym. Czy to codzienne odczuwanie zadowolenia? Czy raczej nieodnoszenie porażek, nieprzeżywanie smutku, złości, lęku i i innych trudnych emocji? Czy jesteśmy świadomi, co i dlaczego sprawia, że MY czujemy się szczęśliwi?

Jeśli chcemy polepszać nasz dobrostan emocjonalny, nie możemy tak po prostu stać w miejscu i czekać na pomyślność losu. Osiąganie szczęścia polega na dążeniu do danego celu, ciągłego wyznaczania sobie ścieżki rozwoju, realizacji potrzeb. Kiedy stwierdzimy, że osiągnęliśmy już wszystko, czego pragnęliśmy, i nic więcej już nas nie interesuje i nie ciekawi, trudno, żeby nasze szczęście kwitło. Niektórzy negatywne wydarzenia, porażki i trudne emocje, które są naturalną częścią życia, traktują jako ostateczne przeszkody do odczuwania szczęścia. Czy wszystko przez współczesną „kulturę szczęścia”, która nie pozwala nam na potknięcia i słabsze momenty, i sprawia, że wszelkie porażki rozpamiętujemy i przeżywamy zbyt mocno?

 

Prelegenci

258 Maciej Frasunkiewicz

Maciej Frasunkiewicz – psycholog. Zajmuje się zachowaniami społecznymi dzieci i młodzieży, wykorzystywaniem nowych technologii oraz gier wideo w edukacji i wychowaniu. Naukowo interesuje się relacjami rówieśniczymi, budowaniem szczęścia, poczucia pewności siebie, wychowaniem pozytywnym, a także relacjami i tworzeniem więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi. Pracuje jako psycholog szkolny, prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z dziećmi, poradnictwo dla rodziców oraz tworzy warsztaty psychoedukacyjne. Doświadczenie zawodowe zdobywał w strukturach organizacyjnych związanych z zarządzaniem zasobami ludzkimi, opiekując się wielowymiarowo kwestiami dotyczącymi HR. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu wychowania i edukacji dzieci i młodzieży.

258 joanna gutral

Joanna Gutral – psycholog, doktorantka na Wydzale Psychologii Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS w Warszawie, psychoterapeutka w trakcie certyfikacji w Podyplomowej Szkole Psychoterapii Poznawczo Behawioralnej pod kierunkiem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej na Uniwersytecie SWPS.

Od lat zajmuje się psychoedukacją organizując warsztaty i spotkania, które uświadamiają, że psychoterapia to metoda oparta na dowodach naukowych. Jest współzałożycielką portalu Zdrowa Głowa i organizatorką kampanii społecznej „Mam Terapeutę”. Pracuje dydaktycznie na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Obejrzyj webinar „Miłość – komunikacja, oczekiwania, schematy”

Dlaczego wobec swojej drugiej połówki mamy oczekiwania, których nie ma ona możliwości lub obowiązku spełnić? Jak to się dzieje, że tkwimy w schematach związku naszych rodziców czy naszych poprzednich relacji? Czy dobrze jest przekładać potrzeby swojego partnera/partnerki ponad swoje? Zapraszamy do obejrzenia spotkania online, na którym psycholog Joanna Gutral gości dr Katarzynę Waszyńską – psychologa i seksuologa klinicznego z Uniwersytetu SWPS.

„Miłość – komunikacja, oczekiwania, schematy”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia