• https://itunes.apple.com/pl/podcast/poznaj-sw%C3%B3j-m%C3%B3zg-dr-maksymilian-bielecki-i-joanna-gutral/id1437994794?i=1000434033542&l=pl&mt=2
  • https://open.spotify.com/episode/18nds2xzcI94x72ozXeJKh
  • https://soundcloud.com/swpspl/poznaj-swoj-mozg-dr-maksymilian-bielecki-i-joanna-gutral-webinar
  • https://lectonapp.com/audiobook/156e589a-da8a-47e1-a2c8-22128cbad7c4?_lst&catalog=e9425407-77fe-43bc-ab68-1aaeb3ec6033

Mózg badany jest już od starożytności, ale wciąż wiele aspektów jego działania pozostaje dla nas zagadką. Jak pracuje nasz „komputer pokładowy” i dlaczego tak trudno go w pełni poznać? Czy można polepszać jego sprawność? Jakimi zaawansowanymi metodami śledzi się dziś jego aktywność? Podczas spotkania online rozmawiają o tym psycholog i psychoterapeuta Joanna Gutraldr Maksymilian Bielecki – psycholog i neurokognitywista z Uniwersytetu SWPS.

Brain fitness?

Mózg leży w centrum zainteresowania naukowców z wielu różnych dziedzin: od lekarzy, przez psychologów i neurokognitywistów, po specjalistów od marketingu i wpływu społecznego. Wiemy jak ten narząd wygląda, jak pracuje, za co odpowiadają dane jego części. Dzięki badaniom mózgu możemy później przewidzieć, czy zbliżają się jakiś kłopoty w jego funkcjonowaniu, możemy więc jego funkcje zmienić i zawczasu o niego zadbać. Na co dzień dbamy przecież o nasze zdrowie, ciało i sprawność. Czy możemy zrobić coś, by poprawić działanie naszego mózgu?

Kilka lat temu popularność zdobył brain fitness i rozkwit przeżywały rozmiate ćwiczenia i treningi, które miały sprawić, że nasze mózgi będą jeszcze lepsze – że będziemy bardziej inteligentni, lotni intelektualnie i wiecznie młodzi. Wiemy, że cechą mózgu jest plastyczność, ale w jakim stopniu można go usprawniać, a jeśli tak, to jakimi metodami? 

Prelegent

258 bielecki

dr Maksymilian Bielecki – psycholog, neurokognitywista. Zajmuje się psychofizjologią, metodologią oraz psychometrią. Jego zainteresowania badawcze to przede wszystkich psychologia metodologii i statystyka w badaniach społecznych oraz psychologia poznawcza. Współpracuje z wieloma instytucjami naukowymi, m.in. Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Instytutem Psychologii Polskiej Akademii Nauk oraz Interdyscyplinarnym Centrum Genetyki Zachowania UW, Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego oraz Centrum Nauki Kopernik. Jest jednym z założycieli Centrum Innowacji Społecznych SWPS, gdzie zajmuje się projektami pozwalających wykorzystać wiedzę psychologiczną w procesie tworzenia nowych produktów, procesów i usług. Równolegle z działalnością naukową od kilkunastu lat zajmuje się projektami dla biznesu, jako kierownik projektów badawczych, a także konsultant w zakresie metodologii, statystyki oraz ekonomii behawioralnej. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia m.in. z zastosowania metod analitycznych w nauce i biznesie, wizualizacji danych, metod badawczych wykorzystywanych w badaniach user experience, zaawansowanych metod analizy danych, konstrukcji narzędzi pomiarowych w psychologii, psychologii zachowań konsumenckich.

Obejrzyj webinar „Szczęście – jak je osiągnąć?”

Czy istnieje przepis na szczęście? Jak na jego poczucie wpływa porównywanie się z innymi i social media? Czy trudne emocje niosą NIEszczęście? Psycholog i psychoterapeutka Joanna Gutral rozmawia o tym z dr. Maciejem Frasunkiewiczem – psychologiem społecznym z Uniwersytetu SWPS.

„Szczęście – jak je osiągnąć?”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia