• https://podcasts.apple.com/ua/podcast/nieodwzajemniona-mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-dr-tomasz-grzyb/id1437994794?i=1000423396821
  • https://open.spotify.com/episode/6U00aPKLVpsmQk0L9kZKww
  • https://soundcloud.com/swpspl/nieodwzajemniona-milosc-dr-tomasz-grzyb
  • https://lite.lstn.link/audiobook/4409ee66-957c-4756-a3b5-0bb98786ca36?shareSource=details

Myślenie o miłości jako o czynniku, który zmienia wszystko, jest bardzo powszechne, ale raczej złudne. Mit miłości romanycznej i naszej drugiej połówki, która żyje gdzieś na świecie, powodują, że gdy ją już odnaleziemy, całkowicie się zatracamy w swoim zauroczeniu, zadurzeniu i namiętności. W rezultacie cierpimy. Co się dzieje, kiedy jesteśmy zakochani? Jak radzić sobie z odrzuceniem? Jak uwolnić się od natrętnych wspomnień związanych z ukochaną osobą i odzyskać spokój? Dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS zdradza sposób na nieodwzajemnioną miłość i złamane serce.

Miłość w różowych okularach

„Miłość, co wprawia w ruch słońce i gwiazdy” – to ostatnie słowa „Boskiej Komedii” Dentego Alighieri. Według klasycznej literatury pięknej i filmów romantycznych miłość jest cudowna, wzniosła, daje życiowe spełnienie i trwałe szczęście. Ale czy na pewno? I czy na zawsze? Dlaczego tak usilnie jej poszukujemy? Musimy pogodzić się z tym, że miłosne porażki są częścią naszego życia i pojawiają się równie często jak miłosne uniesienia.

Złamane serce to jedno z najdotkliwszych emocjonalnie doświadczeń. Dlatego warto przyjrzeć się miłości i etapom związków z różnych perspektyw naukowych. Czy można być zakochanym przez całe życie? Po co jest miłość? Dlaczego kochamy i chcemy być kochani?

 

Prelegent

258 Tomasz Grzyb

dr hab. Tomasz Grzyb, prof. Uniwersytetu SWPS – psycholog. Zajmuje się psychologią wpływu społecznego. Interesuje się metodologią badań psychologicznych, marketingiem i nowymi technologiami. Pracę naukową łączy z praktyką marketingową. Prowadzi szkolenia w dziedzinie psychologii społecznej, manipulacji i perswazji. Od 2013 roku kształci oficerów NATO i krajów stowarzyszonych w zakresie technik wpływu społecznego. Autor licznych publikacji, w tym książki „Psychologiczne aspekty sytuacji kryzysowych” (2011). Redaktor wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych, m.in. w „Journal of Applied Psychology” oraz „Marketing i Rynek”. W 2014 roku otrzymał Certificate of Appreciation od Dowództwa Operacji Specjalnych NATO w Afganistanie. 

Obejrzyj webinar „Miłość – komunikacja, oczekiwania, schematy”

Dlaczego wobec swojej drugiej połówki mamy oczekiwania, których nie ma ona możliwości lub obowiązku spełnić? Jak to się dzieje, że tkwimy w schematach związku naszych rodziców czy naszych poprzednich relacji? Czy dobrze jest przekładać potrzeby swojego partnera/partnerki ponad swoje? Zapraszamy do obejrzenia spotkania online, na którym psycholog Joanna Gutral gości dr Katarzynę Waszyńską – psychologa i seksuologa klinicznego z Uniwersytetu SWPS.

„Miłość – komunikacja, oczekiwania, schematy”

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia