• https://podcasts.apple.com/us/podcast/m%C3%B3zg-w-sieci-empatii-dr-kamila-jankowiak-siuda/id1437994794?i=1000454311293
  • https://open.spotify.com/episode/7Ft3Eb5stjnbhlTpJDf5sn
  • https://soundcloud.com/swpspl/mozg-w-sieci-empatii-dr-kamila-jankowiak-siuda/s-Y5IfK
  • https://lectonapp.com/pl/audiobook/30951248-1c02-4c17-9f50-87e22a596c74?_lst

Co czujesz, gdy widzisz cierpienie innych? Współodczuwasz z nimi, współczujesz im, a może tylko rozumiesz? Czy każdy z nas podobnie empatyzuje z osobą cierpiącą? Czy istnieją elementy, które zmieniają poziom empatii? Warto poznać najnowsze dane na temat mózgowego podłoża empatii i czynników, jaki zmieniają jej poziom, takich jak m.in. płeć czy atrakcyjność fizyczna. Podczas swojego wykładu dr Kamila Jankowiak-SiudaUniwersytetu SWPS mówi, jak osoby wrażliwe reagują na ból innych, w porównaniu do osób narcystycznych czy psychopatycznych. A na koniec odpowiada na pytanie – czy empatię można wytrenować?

Prelegentka

258 jankowska siuda

dr Kamila Jankowiak-Siuda – biolog molekularny, neuropsycholog. Wykładowca i badacz na Uniwersytecie SWPS. Dyrektor Instytutu Neuronauki Poznawczej i Behawioralnej Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS. W ramach swojej  pracy naukowej szuka odpowiedzi na pytania: jakie są neurobiologiczne podstawy empatii i jakie czynniki wpływają na zmianę jej poziomu? Jest autorką kilkudziesięciu artykułów zarówno z zakresu biologii molekularnej, neuronauki społecznej, jak i psychologii, które opublikowała m.in. we „Frontiers in Behavioral Neuroscience”, „PLOS One” czy „Frontiers in Psychology”.

 

Obejrzyj webinar „Zdrowie psychiczne – jak o nie dbać?”

Zdrowie psychiczne jest tak samo ważne, jak zdrowie fizyczne. Często uważamy, że dobrostan psychiczny to coś, co jest nam dane raz na zawsze. Czym tak naprawdę jest zdrowie psychiczne? Jak na co dzień dbać o równowagę emocjonalną i homeostazę psychiczną? U kogo szukać pomocy, kiedy czujemy, że „coś jest nie tak” – nastąpiła zmiana w naszym samopoczuciu, zachowaniu lub odczuwaniu? Jak wybrać dobrego specjalistę-psychoterapeutę? Psycholog Joanna Gutral rozmawia o tym z psychoterapeutką dr Agnieszką Mościcką-Teske.

„Zdrowie psychiczne – jak o nie dbać?”

 

Artykuły

Zobacz także

Group 426 Group 430 strefa zarzadznia logo 05 logo white kopia logo white kopia