Nieustanna digitalizacja świata sprawia, że zmiany związane z rozwojem technologii, dotykają już niemal każdą branżę. Innowacje nie omijają również sektora prawnego, który w dobie rewolucji staje przed wyzwaniem, którym jest wykorzystanie szansy jaką daje legaltech. Tym samym pojawia się pytanie - czy prawniczki i prawnicy mogą jeszcze funkcjonować bez technologii? W podcascie porozmawiamy o tym od czego warto rozpocząć swoją przygodę z legaltech i jak podejść do wyboru tych narzędzi. Goście spotkania - Adwokat Aleksandra Iskra oraz Adwokat Przemysław Barchan podzielą się swoją wiedzą na temat sztucznej inteligencji w branży prawniczej, a także wspólnie z prowadzącą webinar - Kamilą Kurkowską, podejmą się odpowiedzi na pytania związane z przyszłością i rozwojem branży prawniczej.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/us/podcast/legaltech-i-innowacje-w-bran%C5%BCy-prawniczej-przemys%C5%82aw/id1517783829?i=1000539781510
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/5d588139-a635-4342-9c48-8e9c41b753ea?_lst
Interesujesz się prawem? Dołącz do innych w grupie Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Goście
Adwokat Aleksandra Iskra – specjalizuje się w prawie własności intelektualnej oraz prawie nowych technologii. Założycielka Kancelarii Adwokackiej AIskra. Partnerka Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej. Bierze udział w projektach związanych z przygotowywaniem i negocjowaniem umów IT. Reprezentuje klientów na każdym etapie ochrony praw własności przemysłowej – od opracowania strategii po czynności związane z utrzymaniem lub dochodzeniem praw w procedurach polskiej, europejskiej oraz międzynarodowej. Specjalistka w zakresie danych osobowych, umów elektronicznych i e-commerce. Doradza klientom z branży spożywczej, farmaceutycznej, nowych technologii oraz badawczorozwojowej. Partnerka stowarzyszenia Women in AI. Wiceprzewodnicząca Sekcji Prawa Autorskiego i Nowych Technologii przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Wykładowczyni. Członkini Sojuszu ds. Sztucznej Inteligencji przy Komisji Europejskiej oraz Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji przy KPRM. Stypendystka Uniwersytetu Genewskiego. Prowadzi zajęcia z zakresu prawa nowych technologii dla aplikantów w Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Inicjatorka Akademii Prawa Nowych Technologii ELSA POLAND. Podczas Global Legal Hackathon 2020 jej drużyna otrzymała wyróżnienie UNICEF za projekt aplikacji U OK.
Adwokat Przemysław Barchan – założyciel kancelarii Barchan Legal, członek m.in. European Legal Tech Association, Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, Izby Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii. Członek Zespołu ds. e-sportu Komitetu Własności Intelektualnej i Rynku Cyfrowego Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji, a także członek Komisji ds. Informatyzacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej. Fan nowych technologii i propagator rozwiązań LegalTech. Specjalista m.in. z zakresu prawa IT i nowych technologii, FinTech, gier komputerowych i e-sportu. Doradza w zakresie zarządzania projektem prawnym. Zapewnia wsparcie prawne dla rynku ICT, w tym dostawcom narzędzi i usług LegalTech/FinTech. Prowadzi szkolenia m.in. z zakresu prawa IT i nowych technologii.
Prowadząca
Kamila Kurkowska – kierowniczka merytoryczna kierunku „LegalTech i innowacje w branży prawniczej” na Uniwersytecie SWPS. Prezeska i założycielka Fundacji Women in Law. Ekspertka w zakresie innowacji, komunikacji, marketingu, różnorodności i nowych technologii w branży prawniczej. Posiada wieloletnie doświadczenie zdobyte w firmach Deloitte, Harward Business Review i RSM Poland. Od kilku lat prowadzi własną firmę doradczą Firemind, pracując głównie dla firm z sektora usług profesjonalnych i startupów technologicznych. Założycielka i wspólniczka w dwóch startupach Legaltech. Ambasadorka na Polskę European Legal Tech Assotiation, nominowana do nagrody European Women in Legal Tech, mentorka i sędzia podczas Global Legal Hackaton 2020 i 2021 i Hack4Law. Prelegentka i wykładowczyni.