Od lat „kredyty frankowe” odmieniane są przez wszystkie przypadki. Nic jednak dziwnego, kiedy temat ten dotyczy kilkuset tysięcy Polaków – „frankowiczów’, którzy podpisali umowy zawierające klauzule abuzywne, działające na niekorzyść strony słabszej. Coraz więcej osób, zachęconych pozytywnym orzecznictwem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, decyduje się skorzystać z pomocy kancelarii prawnych i ubiegać o unieważnienie zawartych przed laty umów kredytów frankowych. Które z zapisów w umowach są niedozwolone? Jakich roszczeń mogą dochodzić kredytobiorcy? A także jakimi argumentami posługują się banki, aby bronić swoich racji? O tym i wielu innych istotnych zagadnieniach dla „frankowiczów” opowiada radca prawny Klaudia Chróścik. Rozmowę prowadzi Paulina Lewandowska, przewodnicząca Koła Naukowego Komparatystyki Prawniczej na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.
Interesujesz się prawem? Dołącz do nas w grupie Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Gościni
Klaudia Chróścik - radca prawny, członkini Okręgowej Izby Radców Prawnych od 2011 r. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalizuje się w prawie cywilnym i gospodarczym, występując w imieniu klientów w postępowaniach spornych, m.in. z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji. Od 2013 r. zajmuje się problematyką kredytów frankowych, reprezentując klientów w postępowaniach sądowych, w tym przed Sądem Najwyższym. Jest doświadczonym prawnikiem procesowym oraz autorką wielu publikacji dotyczących prawa konsumenckiego. Opiekuje się sekcją prawa gospodarczego w Studenckiej Poradni Prawnej Akademii Leona Koźmińskiego. Występuje na konferencjach naukowych.
Prowadząca
Paulina Lewandowska - studentka 2 roku prawa, przewodnicząca Koła Naukowego Komparatystyki Prawniczej na Wydziale Prawa Uniwersytetu SWPS w Warszawie.