Język związany z podatkami bywa skomplikowany. Aktualna sytuacja w polskim prawie podatkowym jest szczególnie trudna ze względu na zmiany związane z Polskim Ładem. W jaki sposób przeciętny podatnik może odnaleźć się w nowych regulacjach? Jakie kluczowe zmiany wprowadził Polski Ład? Czy w przypadku Polskiego Ładu 2.0 możliwe było poprawienie regulacji z jego pierwotnej wersji? Jak wygląda rzeczywistość przedsiębiorców prowadzących działalność w formie spółek? W jaki sposób zmieniło się rozliczanie osób fizycznych? Na te i wiele innych pytań odpowie dr Michał Wilk, twórca podcastu „Dzień dobry podatki”. Doradca podatkowy, partner w kancelarii prawno-podatkowej Gardens Tax&Legal. Spotkanie poprowadzi Robert Głowacki, radca prawny, założyciel Upper Case, prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem i wykładowca Uniwersytetu SWPS.
Interesujesz się prawem? Dołącz do nas w grupie Strefa Prawa Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Gość
dr Michał Wilk - twórca podcastu „Dzień dobry podatki”, a także bezpłatnej serii artykułów “Fundamenty Podatkowe Przedsiębiorców”. Doradca podatkowy, partner w kancelarii prawno-podatkowej Gardens Tax&Legal, w której doradza osobom fizycznym, a także małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom. Autor kilkudziesięciu publikacji podatkowych, który w 2021 roku został uznany jako jeden z dwóch najlepszych doradców podatkowych w Polsce w kategorii „podatek dochodowy od osób prawnych” w 15. rankingu firm doradztwa podatkowego „Rzeczpospolitej”. Dydaktyk w Katedrze Prawa Podatkowego na Uniwersytecie Łódzkim.
Prowadzący
Robert Głowacki – radca prawny, założyciel Upper Case, prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, czynny doradca restrukturyzacyjny i wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Posiada bogatą praktykę procesową. Występował w licznych sprawach dotyczących przedsiębiorców oraz osób fizycznych, nierzadko przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Reprezentował klientów w sporach korporacyjnych zakończonych sukcesem. Doradzał przy transakcjach dotyczących majątku lub udziałów i akcji, w tym takich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stworzył dziesiątki podmiotów gospodarczych, przekształcił, połączył wiele z nich. Zajmuje się także likwidacją spółek. Uczestniczył i uczestniczy jako syndyk lub nadzorca w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie wykłada prawo handlowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne.