Legal design to ciesząca się coraz większym zainteresowaniem dziedzina projektowania, która umożliwia przełożenie hermetycznego języka prawnego na bardziej przystępny język wizualny. To sprawia, że może być pomocnym narzędziem do świadczenia pomocy prawnej. Z jakich sposobów dotychczas korzystali prawnicy oraz jak do świadczenia pomocy prawnej wykorzystać legal design?
O praktycznych przykładach wykorzystania legal designu w pracy prawników opowiedziały dr Agnieszka Skorupka oraz Inga Skowrońska. Rozmowę poprowadził Robert Głowacki, założyciel Upper Case, prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem i wykładowca Uniwersytetu SWPS.
Gościni
Agnieszka Skorupka – doktor nauk prawnych, adiunkt na Wydziale Prawa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, Filia we Wrocławiu, autorka publikacji z zakresu prawa cywilnego procesowego i materialnego. Adwokat, współpracujący z Kancelarią Prawną Budnik, Posnow i Partnerzy we Wrocławiu. Usługi prawne świadczy w duchu legal design.
Gościni
Inga Skowrońska - adwokat, specjalizuje się w prawie karnym i gospodarczym, świadczy usługi w duchu legal desgin, prowadzi portal edukacyjny o prawie - karalne.pl, wykładowca na Uniwersytecie SWPS, Filia we Wrocławiu, jej zainteresowania skupiają się wokół legal design.
Prowadzący
Robert Głowacki – radca prawny, założyciel Upper Case, prawnik z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem, czynny doradca restrukturyzacyjny i wykładowca akademicki na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Posiada bogatą praktykę procesową. Występował w licznych sprawach dotyczących przedsiębiorców oraz osób fizycznych, nierzadko przed Sądem Najwyższym oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Reprezentował klientów w sporach korporacyjnych zakończonych sukcesem. Doradzał przy transakcjach dotyczących majątku lub udziałów i akcji, w tym takich notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Stworzył dziesiątki podmiotów gospodarczych, przekształcił, połączył wiele z nich. Zajmuje się także likwidacją spółek. Uczestniczył i uczestniczy jako syndyk lub nadzorca w postępowaniach upadłościowych i restrukturyzacyjnych. Na Uniwersytecie SWPS w Warszawie wykłada prawo handlowe, upadłościowe i restrukturyzacyjne.