Praca, rozrywka, kultura, zakupy. Wszystko to mamy na wyciągnięcie ręki i nie musimy nawet wychodzić z domu. Czas pandemii przyzwyczaił nas do tego, że większość potrzeb możemy zaspokoić w sieci. I choć o tym, że życie wirtualne będzie pełniło równie istotną rolę co rzeczywistość, mówi się od lat, to proces realizacji tej wizji ostatnio bardzo przyspieszył. Czy wirtualny świat zastąpi nam rzeczywistość?
Podczas kolejnego spotkania z II edycji HumanTech Meetings będziemy dyskutować na temat nadzoru elektronicznego w pracy. Przedstawimy istniejące rozwiązania technologiczne i zastanowimy się, jak wpływają one na poziom stresu, wydajność i komfort pracownika. Poruszymy też kwestie prawne i etyczne związane z technologiami śledzącymi. Prelegentkami spotkania będą Tara Behrend, specjalistka w obszarze psychologii pracy oraz Karolina Marztanowicz, ekspertka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Konferencja „HumanTech Meetings” finansowana jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach konkursu „Społeczna odpowiedzialność nauki – Popularyzacja nauki i promocja sportu”. Wydarzenie objęte jest patronatem Strefy Technologii Uniwersytetu SWPS.
Prelekcje odbędą się w języku polskim oraz angielskim i będą tłumaczone symultanicznie.
Więcej informacji o II edycji HumanTech Meetings, agendę wydarzenia oraz formularz zgłoszeniowy znajdziesz tutaj.