Epidemia koronawirusa sprawiła, że praca zdalna stała się rzeczywistością każdego pracownika, menedżera, szefa firmy. Nowy system pracy oparty na łączności elektronicznej, a nie bezpośrednim kontakcie w biurze, nie jest łatwy i budzi wiele obaw pracodawców. Co jest potrzebne, by skutecznie pracować zdalnie? Jakie błędy najczęściej popełniamy, przechodząc na home office – z perspektywy pracownika i menedżera? Dlaczego w wielu zespołach nie pracuje się zdalnie, choć technicznie i organizacyjnie byłaby taka możliwość? Jak przekonać do pracy zdalnej siebie i innych? W rozmowie z Janem Gargulem z Uniwersytetu SWPS opowiada o tym ekspert w swojej dziedzinie, Iwo Szapar – współzałożyciel wiodącej platformy do zarządzania rozproszonego Remote-how.
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/strefa-zarz%C4%85dzania-uniwersytetu-swps/id1460686479
- https://open.spotify.com/episode/0dVWGD1XTotQEb8pifOXbb
- https://soundcloud.com/user-509252963/szapar-sz-webinar-2020
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/f7dc5ed7-2274-48d3-9de0-09d3f16b2cde?_lst
Iwo Szapar
Jest popularyzatorem pracy zdalnej i współzałożycielem Remote-how, wiodącej na świecie platformy do zarządzania rozproszonego dla społeczności ze 128 krajów. Remote-how pomaga firmom we wdrożeniu zdalnego sposobu pracy poprzez swoje programy edukacyjne dla menedżerów i specjalistów HR, które zostały zbudowane wspólnie z wiodącymi w branży ekspertami z takich największych firm pracujących zdalnie, jak: InVision, Buffer lub Doist. Jako osoba o nieugiętej sile sprawczej jest samozwańczym pracoholikiem, jakiego potrzebuje każdy zespół. Zamiłowanie do podróży i chęć jak największej produktywności, w dowolnym miejscu i czasie, sprawiły, że w skutecznym wdrażaniu zdalnych pracowników z pasją pomaga firmom na całym świecie. W wolnych chwilach jest miłośnikiem piłki nożnej i psów.
Jan Gargul
Student II roku Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Jego aktywności można śledzić na Socialshub.net/jangargul oraz na jego profilu na Facebooku. Pełni rolę prowadzącego podczas webinarów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS. Jest Technology Business Consultantem w międzynarodowej korporacji oraz prowadzi szereg własnych inicjatyw. Uwielbia angażować się w ambitne projekty i jest żywo zainteresowany psychologią samorozwoju.