Zwiększa kreatywność, rozwija umiejętności analityczne, buduje pewność siebie i odporność na stres. A to tylko niektóre korzyści płynące z lifelong learning, czyli uczenia się przez całe życie. Regularne stymulowanie mózgu sprawia, że lepiej funkcjonujemy w sytuacjach wymagających natychmiastowej reakcji, skuteczniej oddzielamy fakty od cudzych opinii, jesteśmy na bieżąco z osiągnięciami technologicznymi, a więc – nie grozi nam wykluczenie spowodowane tempem zmian. Nie mówiąc o tym, że współczesne technologie oferują wiele narzędzi do analizy danych, wspomagając w ten sposób proces decyzyjny. I na koniec – lifelong learning bardzo korzystnie wpływa na mózg poprzez tworzenie nowych połączeń nerwowych, co z kolei wspomaga pamięć i utrzymanie zdolności poznawczych przez całe życie.
Czym dokładnie jest trend LLL i jak brzmi definicja lifelong learning? Jakie ma przełożenie na trafność i tempo podejmowanych przez nas decyzji? Po jakie narzędzia i metody sięgnąć, wspierając proces ciągłego uczenia się? O tym wszystkim powiedziała trener biznesu i dyrektor jakości i szkoleń Anna Komorek w rozmowie ze specjalistą od zarządzania zmianą Pawłem Bojarskim.
Podcastu możesz posłuchać również w Apple Podcasts.
O cyklu „Edukacja to wolność”
W ramach cyklu pokazujemy, że edukacja to szansa na lepszą jakość życia na wielu jego poziomach. Nieważne na jakim etapie teraz jesteś, każdy moment jest dobry na rozwój i zdobywanie nowych umiejętności. Tym bardziej, że dzisiejsza edukacja jest otwarta na każdego, bez względu na wiek i wcześniejsze doświadczenia. Nauka to droga do lepszego poznania siebie, zrozumienia własnych potrzeb, a więc także – do wyboru przyszłej ścieżki kariery lub zmiany – dotychczasowej. Edukacja uwalnia nas od uprzedzeń, lęków i niepewności, a pełniej widząc świat, lepiej dostrzegamy możliwości jakie nam oferuje. Wiedza jest jedynym kluczem do podejmowania świadomych decyzji i dokonywania niezależnych wyborów opartych na faktach, a nie domysłach. Wystarczy tylko się na nią otworzyć!
Ekspertka
Anna Komorek
Trener biznesu, dyrektor jakości szkoleń w amerykańskiej firmie szkoleniowej, przedsiębiorca. 13 lat doświadczenia w obszarze rozwojowym z tematyki przywództwa, strategii, komunikacji, wystąpień publicznych. 10 000 godzin spędzonych na sali szkoleniowej. Wcześniej szef HR w globalnej spółce medialnej. Lifelong learner.
Prowadzący
Paweł Bojarski
Absolwent Uniwersytetu SWPS, który związany jest z międzynarodowymi korporacjami od kilkunastu lat. Łączy on zarządzanie procesami HR z zarządzaniem zmianą w oparciu o ład korporacyjny. Posiada doświadczenie w pracy w międzynarodowym środowisku, o różnorodnych kulturach organizacyjnych. Ma uprawnienia MBA w obszarze HR.