W turkusowej organizacji ludzie dążą do integracji i syntezy różnych wartości i perspektyw. Kładą nacisk na współpracę, współdziałanie i współtworzenie, a także na poszukiwanie nowych sposobów rozwiązywania problemów. Jak stworzyć turkusową organizację? Czy turkusowe organizacje odpowiedzią na wyzwania współczesnego rynku pracy? Jakie napotykamy bariery tworzenia turkusowych organizacji? Jakie są społeczne aspekty turkusowych organizacji?
Na te i wiele innych pytań odpowiedziała Ewa Bocian, zajmująca się badaniem czynników zwiększających efektywność funkcjonowania kultur organizacyjnych i niwelowaniem patologii organizacyjnych. Rozmowę poprowadziła dr Agnieszka Kowalczewska.
Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify, lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Lecton.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Prowadząca
dr Agnieszka Kowalczewska
Psycholog, doktor nauk ekonomicznych, była dziennikarka. Ekspert w zakresie psychologii komunikacji. Adiunkt w Katedrze Zarządzania i Przywództwa Uniwersytetu SWPS w Warszawie. Zajmuje się technikami kreatywnego podejścia do komunikacji w organizacjach, rozwojem umiejętności interpersonalnych i psychospołecznych oraz komunikacją multisensoryczną. W swojej pracy wykorzystuje teorię i praktykę terapii Gestalt, psychodramę, oraz pracę z ciałem. Jej zainteresowania naukowe skupiają się wokół psychologii zarządzania a także synestezji, jako równoczesnego doświadczenia zmysłowego. Równolegle z działalnością naukowo-dydaktyczną prowadzi konsultacje psychologiczne, szkolenia oraz warsztaty w obszarze rozwoju osobistego, umiejętności interpersonalnych oraz kreatywnej komunikacji w organizacjach. Na Uniwersytecie SWPS prowadzi zajęcia z zakresu: psychologii w zarządzaniu oraz psychologii komunikacji.