Jesteśmy uczeni, że kryzys jest czymś złym, a tymczasem świat żyje i funkcjonuje dzięki zmianom, które często wywołuje właśnie on. Liczba światowych kryzysów rośnie i dotyka nas wszystkich w tym także organizacje. W tym odcinku „Innowacyjnie o Innowacjach” drążymy temat kryzysów, porażek i pivotów w kontekście innowacji jutra. Jak zatem wyciągać wnioski z kryzysów takich jak pandemia czy nadchodząca katastrofa klimatyczna? Jakiej nauki dla dalszego rozwoju organizacji dostarczają obecne światowe kryzysy? Co ma do tego dialog i otwartość na błędy? Jak tworzyć organizacje antykruche? Co robić w biznesie aby mieć wpływ i tworzyć zrównoważone i impactowe organizacje? Skoro kryzys jest wpisany w rozwój, to jak komunikować trudne tematy? I wreszcie jak radzić sobie z nieuniknionymi zmianami modeli biznesowych naszych organizacji - czyli jak pivotować nasze przedsięwzięcia?
Odpowiedzi na te pytania udzielają dr inż Katarzyna Pala, obecnie prezeska i współzałożycielka Fish Farm Solution, a także Wiktor Pastucha, współzałożyciel i CEO agencji marketingowej Wills Integrated, członek Rady Nadzorczej Internet Union S.A. Spotkanie poprowadzą Patrycja Radek i Małgorzata Nadziejko - Brokerki Inwestycji Centrum Transferu Wiedzy Uniwersytetu SWPS. W przeprowadzonej w podcaście sondzie opowiedzieli również: dr Agnieszka Młodzińska-Granek - Ekspert w zakresie współpracy nauki i biznesu oraz wdrażania innowacji społecznych, Anna Zaleska - Menadżerka HR, z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu zasobami ludzkimi w firmach farmaceutycznych dr hab. Katarzyna Januszkiewicz - Kierownik w Katedrze Zarządzania na Uniwersytecie SWPS.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/kryzysy-pora%C5%BCki-i-zmiany-czyli-paliwo-innowacji-dr/id1460686479?i=1000533861592
- https://soundcloud.com/user-509252963/odc3-innowacyjnie-o-innowacjach
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/99ba50ed-0aad-4f52-9b3a-ac85913b0962?_lst
W podcaście została wykorzystana muzyka: Streambeats by Harris Heller, https://www.streambeats.com/ Z albumu Rain: „Firefly Nights”, „Doin'”, „Fine”, „Frozen Rain”, „Bamboo Shampoo” Z albumu White: „White Lie”
Posłuchaj utworów, które do tworzenia innowacji zainspirowały naszych gości! Zapraszamy do obserwowania playlisty na Spotify.
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do innych w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Innowacyjnie o innowacjach”
Innowacje jutra. Jakie będą? Czy jesteśmy na nie gotowi? Czemu i komu będą służyły? Czy słowo, które od lat odmieniamy przez przypadki i wkładamy w każdy zakątek naszego działania, ma szansę zyskać na znaczeniu? Po co są i dla kogo? To pytania, które wymagają odpowiedzi. W podcaście Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Innowacyjnie o innowacjach” wraz z ekspertkami i ekspertami z różnych dziedzin będziemy wyciągać ważne lekcje popychające do lepszego, odważnego działania w nurcie nowej generacji innowacji. Podcasty z serii „Innowacyjnie o Innowacjach” są finansowane z projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0 – wsparcie procesów komercjalizacji wyników B+R”, który jest współfinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (Działanie 4.4 Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R) na podstawie umowy nr MNiSW/2020/348/DIR, i jest realizowany przez konsorcjum w składzie: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, na podstawie umowy konsorcjum z dnia 25 czerwca 2020 roku.
Goście
Dr hab. Katarzyna Pala
Współzałożycielka SensDx, founderka i prezeska Fish Farm Solutions, wykorzystującej technologię SensDx do budowania urządzeń diagnostycznych wykorzystywanych w akwakulturze. Jest pomysłodawczynią i fundatorką instytutu Water Science and Technology Institute- H2O SciTech, który zajmuje się technologiami związanymi z efektywnym wykorzystaniem wody. Ma bogate doświadczenie w zarządzaniu zespołami B+R w spółkach technologicznych oraz w zarządzaniu własnością intelektualną.
Wiktor Pastucha
Współzałożyciel i CEO agencji marketingowej Wills Integrated, współzałożyciel think-tanku Thinkdom, start-upu technologicznego Valo Industries oraz członek Rady Nadzorczej Internet Union S.A. Strateg marki. Interesuje się tematem błędów poznawczych i heurystyk. Współpracował z takimi markami jak Swiss Krono, Villeroy&Boch, Dekoral, Vozilla czy Tesco. Zebranymi doświadczeniami z udanych i nieudanych przedsięwzięć dzieli się od kilku lat jako mentor w ramach programów MITEF CEE, Shesnnovation Academy oraz wykładowca na Uniwersytecie SWPS.
Prowadzące
Patrycja Radek
Od lat związana z rozwojem biznesów opartych na unikalnej wiedzy i innowacjach technologicznych, zajmuje się transferem technologii, rozwojem strategii i modeli biznesowych, projektowaniem produktów i usług. Jest brokerką innowacji na Uniwersytecie SWPS. Przez lata pracowała w obszarach związanych ze sprzedażą i marketingiem innowacyjnych rozwiązań i przedsiębiorstw. Jest menedżerką projektów, wykładowczynią i trenerką. Działa jako mentorka kobiet rozwijających się w obszarach STEM. Zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów. Zainteresowania, które zajmują ją od dawna, to innowacje, zarządzanie i rozwój zespołów, a także przywództwo w obszarach badawczo-rozwojowych – to również temat jej pracy doktorskiej. Przez 7 lat zarządzała obszarem rozwoju biznesu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Była też m.in. COO Bridge East Capital – właścicielką marki Wolves Summit.
Małgorzata Nadziejko
Brokerka innowacji na Uniwersytecie SWPS, doświadczona przedsiębiorczyni, absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania innowacją na Uniwersytecie SWPS. Wspiera naukowczynie i naukowców w rozwoju projektów badawczych na rynku. Entuzjastka innowacji związanych z dobrą edukacją, doskonałym zarządzaniem, rozwojem innowacji opartych na rzeczywistości wirtualnej i tych, które dotyczą efektywnej komunikacji międzykulturowej.