Od 40 tysięcy klientów do ponad miliona w zaledwie dwa lata - brzmi nieprawdopodobnie? A jednak! Taki sukces wygenerował dla marki Revolut Karol Sadaj, gość webinaru z cyklu Rozmowy z Liderami. Wszyscy wiemy, że zarządzanie to zestaw procesów, które podtrzymują funkcjonowanie organizacji. To właśnie one sprawiają, że firma działa, osiąga założone wyniki i sukcesy. Należy jednak pamiętać, że do efektywnego zarządzania potrzebujemy ludzi, a tak naprawdę liderów, którzy poprowadzą zarówno zespół jak i całą organizację na szczyt. Zatem jakie kompetencje powinien posiadać lider? Co należy zrobić, by zespół uwierzył w wizję i cel przedsiębiorstwa? Między innymi na te pytania odpowiada Karol Sadaj, który obecnie zarządza Aion Bankiem na polskim rynku. Gość naszego podcastu był także krajowym szefem marki Revolut, która za jego sprawą odniosła ogromny sukces w Polsce i stała się ważnym graczem w branży finansowej. Jak udało się tego dokonać i jakie znaczenie miały w tym kompetencje liderskie? Podczas spotkania podejmujemy również tematykę zarządzania karierą i zmiany ścieżki zawodowej na menedżerską oraz mówimy o osiąganiu celów i motywacjach, które temu towarzyszą. Webinar prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/od-marketera-do-lidera-o-sukcesie-w-bran%C5%BCy-fintech/id1460686479?i=1000545725072
- https://soundcloud.com/user-509252963/od-marketera-do-lidera-o-sukcesie-w-branzy-fintech-karol-sadaj-aion-bank-polska
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/4dd46099-fe7f-4f10-ae93-0907c2426018?_lst
- https://www.empik.com/153-od-marketera-do-lidera-o-sukcesie-w-branzy-fintech-karol-sadaj-aion-bank-polska-strefa-z-opracowanie-zbiorowe,p1290940094,ebooki-i-mp3-p?fromSearchQuery=od+marketera+do+lidera
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do innych w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „HR bez tajemnic”
Ludzie to podstawa każdej organizacji, a dobry pracownik to prawdziwy skarb. Zarządzanie ludźmi stawia wiele wyzwań – zarówno przed menedżerami, sprawującymi pieczę nad swoimi zespołami, jak i przed działami HR oraz rekruterami, którzy odpowiadają za pozyskiwanie talentów do firm. W cyklu „HR bez tajemnic” Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS rozmawiamy o dobrych praktykach w szeroko pojętych działaniach HR, które pomogą dobrać odpowiednie strategie w zarządzaniu zasobami ludzkimi.
Doświadczenie naszych gości, wieloletnich ekspertów branży HR, pozwoli na poszerzenie oraz usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy w tej dziedzinie i obejmuje takie tematy, jak: rekrutacja, zarządzanie zespołami, motywacja pracowników, employer branding i wiele innych.
Gość
Karol Sadaj
Country Head Aion Bank od listopada 2020 roku, gdzie odpowiada za całość działań na polskim rynku. Specjalizuje się we wprowadzaniu na rynek firm oraz rozwiązań z sektora finansów i nowoczesnych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując dla firm, które są liderami globalnej gospodarki – m.in. Revolut, Uber, Google, PepsiCo czy Philip Morris. Ma dużą wiedzę na temat trendów konsumenckich oraz zmieniających się potrzeb klientów. Wie jak efektywnie wdrażać innowacyjne narzędzia w rozwoju produktów i usług na polskim rynku. Aktywnie angażuje się w mentoring i doradztwo na rzecz startupów. Jego pasją są innowacje technologiczne i nurkowanie. Ukończył zarządzanie i marketing na Uniwersytecie Gdańskim.
Prowadząca
dr Magdalena Łużniak-Piecha
Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.