Ostatnie wydarzenia na świecie oraz kolejne fale pandemii sprawiły, że właśnie teraz zaufanie stało się ważniejsze niż kiedykolwiek. Przewiduje się, że w kolejnych latach, to połączenie zaufania i technologii będzie kluczem wzrostu gospodarczego. Czy możemy zatem twierdzić, że popularyzacja cyfrowych kompetencji wywołuje pewność względem technologii i buduje relacje między nią a człowiekiem? O te kwestie pytamy naszego gościa - Dariusza Piotrowskiego, dyrektora generalnego polskiego oddziału Dell Technologies. Podczas rozmowy poruszamy także tematykę budowania zaufania między zespołem i szefem. Dowiadujemy się również, czy przewodzenie ludziom to kwestia kompetencji oraz kim jest lider do zadań specjalnych. Webinar prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/rola-zaufania-w-zarz%C4%85dzaniu-i-rewolucji-technologicznej/id1460686479?i=1000549527139
- https://soundcloud.com/user-509252963/rola-zaufania-w-zarzadzaniu-i-rewolucji-technologicznej-dariusz-piotrowski-dell
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/f4fe1946-3f97-46ba-9c5b-826444ae8058?_lst
- https://www.empik.com/156-rola-zaufania-w-zarzadzaniu-i-rewolucji-technologicznej-dariusz-piotrowski-dell-strefa-za-opracowanie-zbiorowe,p1293697786,ebooki-i-mp3-p
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Doświadczenie naszych gości, wieloletnich ekspertów branży HR, pozwoli na poszerzenie oraz usystematyzowanie dotychczasowej wiedzy w tej dziedzinie i obejmuje takie tematy, jak: rekrutacja, zarządzanie zespołami, motywacja pracowników, employer branding i wiele innych.
Gość
Dariusz Piotrowski
Dyrektor generalny polskiego oddziału Dell EMC od września 2017 roku. Odpowiada za działalność firmy na polskim rynku, zarządzanie sprzedażą całego portfolio produktów i rozwiązań Dell EMC, przeznaczonych dla użytkowników indywidualnych oraz biznesowych, oraz za rozwój firmy we wszystkich segmentach rynkowych. W latach 2009- 2017 Dariusz Piotrowski sprawował kierownicze funkcje w Microsoft Polska. Był dyrektorem sprzedaży do klientów enterprise, p.o. dyrektora generalnego, a także dyrektorem działu nowych technologii. Wcześniej, przez 13 lat odpowiadał za różne działy w Cisco Systems Poland, m.in. za sprzedaż zaawansowanych technologii na rynki Europy Środkowej czy współpracę z partnerami w Polsce. Karierę zawodową rozpoczął w Naukowo-Akademickiej Sieci Komputerowej (NASK), gdzie do jego zadań należało projektowanie i wdrażanie ogólnokrajowych sieci teleinformatycznych. Jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej. Ukończył również studia MBA na Uniwersytecie Warszawskim oraz Uniwersytecie Illinois.
Prowadząca
dr Magdalena Łużniak-Piecha
Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.