Kiedy rozpoczęła się epidemia koronawirusa, zostaliśmy skazani na wizyty u lekarza w formie konsultacji telefonicznej. Była to dla nas wielka nowość, a także wyzwanie. Podobnie dla lekarzy i placówek medycznych. Wielu mogło się przekonać, że to bardzo przydatne i wygodne rozwiązanie. Jak się okazuje, są już firmy, które nie od dziś oferują podobne usługi. Tak jak polski startup Telemedi.co, który obsługuje międzynarodowych klientów w kilkunastu krajach. Czy telemedycyna stanie się naszą przyszłością? Czy mamy oczekiwać rewolucji związanej z korzystaniem ze zdalnych wizyt lekarskich? Jakie rozwiązania z okresu pandemii sprawdzą się w nowej rzeczywistości? Jakie są możliwości biznesowe branży telemedycznej? Czy warto w nią inwestować? Jak wygląda współpraca takiego startupu z korporacjami? Co robić, żeby odnieść sukces w branży zdalnych porad lekarskich?
Marta Wujek z Mam Startup rozmawia o tym z Pawełem Sieczkiewiczem z Telemedi.co, biznesmenem, który trzykrotnie znalazł się na prestiżowej liście „Forbesa” „30 under 30”.
>
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/telemedycyna-lekarz-online-startup-pawe%C5%82-sieczkiewicz/id1460686479?i=1000484020953
- https://open.spotify.com/episode/6xzZotDc2YUm8qG3K6yh2W
- https://soundcloud.com/user-509252963/sieczkiewicz-sz-webinar-2020
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/a821e0c9-d734-4666-8a3f-ee692bd2dfd5?_lst
Paweł Sieczkiewicz
Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, nagrodzony „Lwem Koźmińskiego”. Trzykrotnie znalazł się na liście dwutygodnika „Forbes” „30 under 30”. Założyciel i prezes zarządu Telemedi.co – firmy udzielającej zdalnych konsultacji medycznych (w ośmiu językach) dla klientów ubezpieczeniowych i assistance w kilkunastu krajach. Telemedi.co to polski startup, który stworzył rozwiązanie służące do kontaktu online z lekarzami. To rozwiązanie stanowi remedium na problem kolejek do lekarzy, słabego dostępu do specjalistów i konieczności podróży do gabinetu czy przychodni. W maju tego roku Telemedi.co nawiązało współpracę z Plusem. W efekcie klienci sieci przy stałej comiesięcznej opłacie mogą za pomocą czatu, rozmowy wideo lub telefonicznej bez limitu konsultować się z lekarzem internistą albo pediatrą.
Marta Wujek
Jest dziennikarką serwisu MamStartup.pl. Ukończyła dziennikarstwo i nowe media w Collegium Civitas oraz Polską Szkołę Reportażu.
Partner cyklu „Rozmowy o startupach”
MamStartup.pl to jedyny w Polsce serwis w całości poświęcony tematyce startupów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.