Pandemia zweryfikowała różne opinie na temat przywództwa. Zza póz i sloganów musiały wyjrzeć autentyczne osobowości. Najlepiej poradzili sobie ci, którzy potrafili sięgnąć do swoich zasobów empatii, uważności i znajomości zarówno otoczenia, jak i siebie samego. Przenosząc pracę do własnych domów, liderzy pokazali, że są „tylko ludźmi” i borykają się z podobnymi problemami co ich pracownicy.
Jak w nowej, postpandemicznej rzeczywistości zmieniło się podejście liderów do zarządzania swoją pracą i zespołami? Jakim wyzwaniem było poradzenie sobie z nowymi emocjami, trudnościami i kryzysami? Na czym tak naprawdę polega siła dobrego lidera? Czy to przypadek, że tak wyraźny jest dziś głos kobiet liderek? O autentyczności w byciu liderką, godzeniu życia prywatnego z zawodowym, a także o psychologicznym podejściu do przywództwa w rozmowie z dr Magdaleną Łużniak-Piechą, wykładowczynią na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS, opowiada Magdalena Dziewguć, Country Manager Google Cloud Poland.
Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania, gdzie poszczególne sygnatury czasowe przedstawione poniżej przenoszą w opisany fragment nagrania:
02:25 – Budowanie wizerunku z punktu widzenia liderów – jak zmieniło się w ostatnim czasie?
06:20 – Jak z punktu widzenia liderki wyglądał aspekt przejścia do „domowej rzeczywistości” podczas pandemii?
14:10 – Trudności i kryzysy – jak radzi sobie z nimi lider?
23:08 – Emocjonalność lidera – jak postrzegana jest u kobiet i mężczyzn?
25:52 – Na czym polega siła dobrego lidera?
29:48 – Syndrom „wzorowej uczennicy/wzorowego ucznia” – na czym polega?
38:40 – Co inspiruje lidera do szukania wiedzy o sobie?
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/rozmowy-z-liderami-magdalena-dziewgu%C4%87-google-cloud-poland/id1460686479?i=1000511306375
- https://soundcloud.com/user-509252963/dziewguc-sz-rozmowy-z-liderami-podcast-2021
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/e1fbf841-631d-47aa-9845-4af79dc46c63?_lst
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Magdalena Dziewguć
Country Manager Google Cloud Poland. Menedżer z wieloletnim doświadczeniem w branży nowych technologii. Studiowała prawo i psychologię, posiada tytuł Executive MBA SGH oraz GMP Harvard Business School. Od 2014 r. pracuje dla Google, od 2019 r. jest również członkiem Rady Nadzorczej banku BNP Paribas oraz członkiem Rady Politechniki Wrocławskiej. Wcześniej wiceprezes Exatel SA i członek kilku rad nadzorczych. Od 2000 r. współtworzyła rynek usług telekomunikacyjnych dla biznesu w sieci Orange i Plus. Założycielka Digital University oraz LiderSHE w Polsce. Od początku swojej kariery zajmuje się tematyką nowych technologii i ich wpływu na procesy biznesowe w organizacjach jako ekspert w dziedzinie innowacji, restrukturyzacji i budowania kultury zaangażowania i współpracy. Głęboko wierzy, że dwa czynniki zmieniają świat na lepsze: nowe technologie i więcej decyzji podejmowanych przez kobiety.
dr Magdalena Łużniak-Piecha
Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.
Partner cyklu „Rozmowy z Liderami”
MamStartup.pl to jedyny w Polsce serwis w całości poświęcony tematyce startupów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.