Planujesz wdrożenie na rynek innowacyjnego produktu lub usługi? Masz pomysł na przełomowe rozwiązanie? A może stworzyłeś już pierwszą wersję prototypu? Jeśli tak, nadszedł czas, aby zejść na ziemię i zweryfikować to, co wypracowałeś w rozmowach z klientami. W kolejnym odcinku podcastu „Innowacyjnie o innowacjach” dowiesz się, w jaki sposób testować pomysły na innowacyjne produkty i usługi, jak uzyskać wiarygodną informację od przyszłych klientów, a także kiedy wykonać zwrot i zmienić model biznesowy lub propozycję wartości danego produktu czy usługi. Zastanowimy się również, czyich porad warto słuchać czy może lepiej nie słuchać ich wcale? O tym i o wielu innych sprawach związanych z testowaniem pomysłów na biznes rozmawiamy z Iwoną Grochowską, trenerką biznesu oraz współzałożycielką i prezeską firmy Nais – aplikacji do doceniania i nagradzania pracowników, oraz Katarzyną Wierzbowską, inwestorką z funduszu Black Swan, mentorką, współzałożycielką innowacyjnej placówki medycznej Foster Clinic. Spotkanie prowadzi Małgorzata Nadziejko-Stefanowicz, brokerka innowacji Uniwersytetu SWPS.
O prototypowaniu i testowaniu w sondażu przeprowadzonym w podcaście opowiedzieli również: Andrzej Karel – założyciel TAK Innovation, praktyk metodyki design thinking, Paulina Ignatowska-Zaremba – projektantka, dyrektorka ds. relacji ze szpitalami w fundacji K.I.D.S, Joanna Burska-Kopczyk – projektantka i strateżka, wykładowczyni Katedry Grafiki Uniwersytetu SWPS, dr inż. Katarzyna Pala – współzałożycielka SensDx, founderka i prezeska FishFarm Solutions.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/prototypowanie-i-testowanie-czyli-jak-nie-wyla%C4%87-innowacji/id1460686479?i=1000530097553
- https://soundcloud.com/user-509252963/prototypowanie-i-testowanie-czyli-jak-nie-wylac-innowacji-z-kapiela
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/c2cc52e0-ec28-47ae-8ec6-b31c580b7f81?_lst
- https://www.empik.com/140-prototypowanie-i-testowanie-czyli-jak-nie-wylac-innowacji-z-kapiela-iwona-grochowska-katar-opracowanie-zbiorowe,p1277146006,ebooki-i-mp3-p
W podcaście została wykorzystana muzyka: Streambeats by Harris Heller, https://www.streambeats.com/ Z albumu Rain: „Firefly Nights”, „Doin'”, „Fine”, „Frozen Rain”, „Bamboo Shampoo” Z albumu White: „White Lie”, „Skipping Stones on Clouds”, „Dippin'”
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Posłuchaj utworów, które do tworzenia innowacji zainspirowały naszych gości! Zapraszamy do obserwowania playlisty na Spotify.
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Innowacyjnie o innowacjach”
Innowacje jutra. Jakie będą? Czy jesteśmy na nie gotowi? Czemu i komu będą służyły? Czy słowo, które od lat odmieniamy przez przypadki i wkładamy w każdy zakątek naszego działania, ma szansę zyskać na znaczeniu? Po co są i dla kogo? To pytania, które wymagają odpowiedzi. W podcaście Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Innowacyjnie o innowacjach” wraz z ekspertkami i ekspertami z różnych dziedzin będziemy wyciągać ważne lekcje popychające do lepszego, odważnego działania w nurcie nowej generacji innowacji. Podcasty z serii „Innowacyjnie o Innowacjach” są finansowane z projektu „Inkubator Innowacyjności 4.0 – wsparcie procesów komercjalizacji wyników B+R”, który jest współfinansowany przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (Działanie 4.4 Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R) na podstawie umowy nr MNiSW/2020/348/DIR, i jest realizowany przez konsorcjum w składzie: SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny oraz Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego, na podstawie umowy konsorcjum z dnia 25 czerwca 2020 roku.
Goście
Iwona Grochowska
Współzałożycielka i CEO Nais, aplikacji do doceniania i nagradzania pracowników. Na co dzień zarządza startupem. Psycholog, trener biznesu, praktyk zarządzania i wykładowca akademicki. Autorka wielu publikacji na temat kultury wdzięczności w pracy. Prowadzi szkolenia dla menedżerów w zakresie doceniania pracowników, a także wspiera firmy w kształtowaniu i rozwijaniu kultury doceniania.
Katarzyna Wierzbowska
Co-founderka, CEO, prezeska FOSTER CLINIC – przychodni przyszłości, innowacyjnej placówki medycznej. Inicjatorka kobiecego ekosystemu startupowego oraz wieloletnia prezeska Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, w wyniku tej inicjatywy powstało blisko 300 startupów. Współtworzy kobiecą sieć Anielic Biznesu i Fundusz VC Black Swan. Fundatorka w Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali. Powiernik w Fundacji Powszechnego Czytania, a także członkini Rady Programowej w Fundacji A/Typowi zajmującej się tematem neuroróżnorodności oraz w Fundacji Inspiring Girls. Członkini Rady Ekonomicznej Prezydenta Gdyni. Jest mentorką biznesu. Zasiada w kapitułach konkursów startupowych. Absolwentka cybernetyki ekonomicznej i informatyki, karierę zawodową rozpoczynała w branży reklamy i komunikacji. Ukończyła Programme Copernic – studia typu MBA na paryskich uczelniach, a także Leadership Academy for Poland oraz Game Changers Academy.
Prowadzące
Patrycja Radek
Od lat związana z rozwojem biznesów opartych na unikalnej wiedzy i innowacjach technologicznych, zajmuje się transferem technologii, rozwojem strategii i modeli biznesowych, projektowaniem produktów i usług. Jest brokerką innowacji na Uniwersytecie SWPS. Przez lata pracowała w obszarach związanych ze sprzedażą i marketingiem innowacyjnych rozwiązań i przedsiębiorstw. Jest menedżerką projektów, wykładowczynią i trenerką. Działa jako mentorka kobiet rozwijających się w obszarach STEM. Zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów. Zainteresowania, które zajmują ją od dawna, to innowacje, zarządzanie i rozwój zespołów, a także przywództwo w obszarach badawczo-rozwojowych – to również temat jej pracy doktorskiej. Przez 7 lat zarządzała obszarem rozwoju biznesu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Była też m.in. COO Bridge East Capital – właścicielką marki Wolves Summit.
Małgorzata Nadziejko-Stefanowicz
Brokerka innowacji na Uniwersytecie SWPS, doświadczona przedsiębiorczyni, absolwentka studiów podyplomowych z Zarządzania innowacją na Uniwersytecie SWPS. Wspiera naukowczynie i naukowców w rozwoju projektów badawczych na rynku. Entuzjastka innowacji związanych z dobrą edukacją, doskonałym zarządzaniem, rozwojem innowacji opartych na rzeczywistości wirtualnej i tych, które dotyczą efektywnej komunikacji międzykulturowej.