Jak zarządzanie informacją przekłada się na zarządzanie ludźmi? Jak liderzy skutecznie wykorzystują metody analizy danych w swojej pracy? Czego nauczyła nas pandemia w odniesieniu do strategii zarządczych? Skąd liderzy wiedzą, co konkretnie zadziała w obecnej sytuacji społecznej i ekonomicznej, kiedy zarządzamy serią kryzysów? Jak oceniać wiarygodność otrzymywanych informacji i podejmować na ich podstawie decyzje – nie tylko biznesowe, ale też życiowe? Na te i inne pytania odpowiada Anna Streżyńska, w latach 2015–2018 minister cyfryzacji, obecnie CEO grupy startupów informatycznych MC2 Innovations. Rozmowę prowadzi dr Magdalena Łużniak-Piecha, wykładowczyni na kierunku Zarządzanie na Uniwersytecie SWPS.
Podcast z cyklu „Rozmowy z Liderami” dostępny jest m.in. na kanale YouTube Strefy Zarządzania.
Podcastu można też posłuchać na Spotify:
- https://podcasts.apple.com/pl/podcast/zarz%C4%85dzanie-informacj%C4%85-z-perspektywy-lidera-anna-stre%C5%BCy%C5%84ska/id1460686479?i=1000533526287
- https://soundcloud.com/user-509252963/strezynska-sz-rzl-podcast-2021
- https://lectonapp.com/pl/audiobook/cc56a929-1efe-45e5-aec2-1b8e210f1544?_lst
Wszystkie materiały z tego cyklu znajdziesz w naszej playliście na Spotify:
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do nas w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Rozmowy z Liderami”
Jakim należy być liderem, aby osiągnąć sukces w dzisiejszym świecie? Jak przekonać ludzi do swojej wizji i celu? Co robić, aby zmotywować swój zespół? Jak poprzez odpowiednie przywództwo zbudować przewagę konkurencyjną firmy? Czy bycia liderem można się nauczyć? Jak rozwijać swoje kompetencje przywódcze? Na te pytania szukamy odpowiedzi w cyklu podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS „Rozmowy z Liderami”. Spotykamy się z przedsiębiorcami, menedżerami, ekonomistami, liderami zmian społecznych oraz innymi praktykami zarządzania i rozmawiamy o tym, czym jest skuteczne zarządzanie, czy da się go nauczyć i co tak naprawdę znaczy być dobrym liderem.
Anna Streżyńska
Z wykształcenia prawnik, przez całe życie zawodowe zaangażowana w ICT. W latach 2006–2012 regulator rynku telekomunikacyjnego, który doprowadził rynek od monopolu do konkurencji, autor pierwszej ustawy kompleksowo ułatwiającej inwestycje szerokopasmowe w telekomunikacji. W biznesie zarządzająca budową Wielkopolskiej Sieci Szerokopasmowej i Internetu dla Mazowsza (zbudowano łącznie 10 tys. km światłowodów w ramach inwestycji o wartości blisko 1 mld złotych). W latach 2015–2018 minister cyfryzacji, twórca Strategii Informatyzacji Państwa – Planu Działań Ministra Cyfryzacji oraz inicjator projektów w zakresie cyfryzacji państwa w obszarze cyfrowej tożsamości (takich jak profil zaufany logowany przez bankowość elektroniczną, podpis zaufany, mObywatel). Uhonorowana m.in. Nagrodą im. Andrzeja Bączkowskiego, Odznaką Honorową Bene Merito i Nagrodą im. Marka Cara. Obecnie CEO grupy startupów informatycznych MC2 Innovations.
dr Magdalena Łużniak-Piecha
Doktor psychologii. Pracuje jako coach, szkoleniowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w społecznej psychologii organizacji. Buduje i wdraża systemy wspierające efektywność podejmowania decyzji menedżerskich. Prowadzi szkolenia z zakresu Zarządzania Potencjałem Osobistym, Coachingu, Negocjacji i Zarządzania Zespołami Międzykulturowymi. Pisze podręczniki e-learningowe, regularnie komentuje najnowsze fenomeny i zjawiska społeczne w programach publicystycznych TVN i TVNBiS. Ekspert w europejskim programie badawczym Emopowerment through Liquid Integration of Migrant Youth in Vulnerable Conditions (MIMY). Pracuje badawczo i wdrożeniowo, buduje politykę unijną związaną z wykorzystywaniem potencjału intelektualnego młodych migrantów w Unii Europejskiej.
Partner cyklu „Rozmowy z Liderami”
MamStartup.pl to jedyny w Polsce serwis w całości poświęcony tematyce startupów oraz innowacyjnych przedsiębiorstw z branży nowych technologii.