W Polsce poziom zaufania do ludzi należy do najniższych Europie. Tymczasem wiara w szczere intencje innych osób ma bardzo duży wpływ na relacje między partnerami biznesowymi. W sytuacji braku zaufania pojawiają się często trudności we wzajemnym zrozumieniu. To prowokuje wyższe koszty, trudniejszą wymianę wiedzy, informacji czy środków służących wprowadzeniu innowacji. Zaufanie sprzyja więc tworzeniu innowacyjnych rozwiązań. Co zrobić, by ludzie w Polsce bardziej sobie ufali? Jakie zagrożenia pojawiają się w momencie braku zaufania w organizacjach? Czy podziały społeczne mogą opóźniać tempo rozwoju i wzajemnej wymiany usług? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Konrad Maj, wykładowca Uniwersytetu SWPS, członek Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych HUMANTECH.
Spotkanie odbyło się w ramach interdyscyplinarnej konferencji “Innowacje społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” organizowanej przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.
Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify, lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Lecton.
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do innych w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Innowacje Społeczne”
„Innowacje Społeczne” to cykl podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS, w którym wraz z naukowcami, praktykami biznesu i przedstawicielami organizacji pozarządowych rozmawiamy o innowacjach. Poruszamy tematy związane z podnoszeniem jakości życia oraz nowatorskimi rozwiązaniami problemów społecznych.
Prelegent
dr Konrad Maj
Psycholog społeczny, kierownik projektów HumanTech Meetings 1 i HumanTech Meetings 2, inicjator oraz kierownik Centrum Innowacji Społecznych i Technologicznych (HumanTech), które analizuje najnowsze trendy społeczne i technologiczne, przygotowuje ekspertyzy na podstawie wyników badań i wdrożeń innowacji, a także realizuje projekty we współpracy z biznesem w zakresie komercjalizacji wiedzy.