W tworzeniu innowacji społecznych ważne jest, by od początku myśleć o wpływie, jaki to rozwiązanie wywołuje na ludzi, środowisko, ziemię. Świadome zarządzanie może w tym zakresie okazać się sposobem na rozwiązanie problemów współczesnego świata. Dlatego innowacje społeczne w ostatnim czasie nabrały dużego znaczenia. Jak zwiększyć rynek innowacji społecznych w Polsce? Co zrobić, by pozytywnie wpływały na świat? Czy innowacje społeczne mogą poprawić jakość naszego życia? Na te i wiele innych pytań odpowiadają: dr Agnieszka Młodzińska-Granek oraz Patrycja Radek.
Spotkanie odbyło się w ramach interdyscyplinarnej konferencji “Innowacje społeczne. Akademia – Technologia – Społeczeństwo” organizowanej przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu SWPS.
Kliknij tutaj, by posłuchać podcastu na Spotify, lub wybierz swój ulubiony serwis streamingowy: Apple Podcasts, SoundCloud, Lecton.
Interesujesz się zarządzaniem? Dołącz do innych w grupie Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS na Facebooku.
Cykl „Innowacje Społeczne”
„Innowacje Społeczne” to cykl podcastów Strefy Zarządzania Uniwersytetu SWPS, w którym wraz z naukowcami, praktykami biznesu i przedstawicielami organizacji pozarządowych rozmawiamy o innowacjach. Poruszamy tematy związane z podnoszeniem jakości życia oraz nowatorskimi rozwiązaniami problemów społecznych.
Prelegentki
dr Agnieszka Młodzińska-Granek
Doktorka nauk społecznych, ekspertka specjalizująca się od kilkunastu lat w tematach współpracy nauki i biznesu, a od niedawna badająca temat innowacji społecznych w kontekście tworzenia rozwiązań bieżących problemów świata w oparciu o technologie i skalowalne modele biznesowe. Przez kilka lat współpracowała z MIT EF CEE, współrealizując programy wsparcia dla startupów wysokotechnologicznych w Polsce i Europie. Dziś pracuje na Uniwersytecie SWPS, gdzie m.in. prowadzi warsztaty z przedsiębiorczości dla studentek i studentów, współorganizuje konkurs dla najlepszych projektów startupowych w obszarze innowacji społecznych, a także opracowuje kolejne programy wspierania przedsiębiorczości dla interdyscyplinarnych zespołów.
Patrycja Radek
Liderka strategiczna z wieloletnim doświadczeniem w pracy nad projektami innowacyjnymi I rozwojem biznesów (np. Wrocławskie Centrum Badań EIT+, Wolves Summit). Ekspertka z interdyscyplinarną wiedzą dotyczącą rozwoju ekosytemów innowacji. Brokerka innowacji w Uniwersytecie SWPS. Absolwentka prestiżowego programu stażowego TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Liderka sprzedaży, ekspertka w rozwoju zespołów eksperckich. Konsultantka projektów design thinking z 6-letnim doświadczeniem, zajmuje się rozwiązywaniem skomplikowanych problemów organizacyjnych, mentorka kobiet w STEM.